Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Ванна і електроди: звільнений з полону "ДНР" розповів, як росіяни вчили бойовиків катувати

До Донецького СІЗО приїздили "викладачі"-росіяни

Звільнений з полону бойовиків Олег Галазюк - викладач філософії з Чистякова (до декомунізації Торез – ред.), який потрапив в полон вже вдруге, розповів як росіяни вчать бойовиків катувати своїх в'язнів.

Про нелюдське ставлення до бранців чоловік повідомив виданню "Радіо Свобода".

"Мене схопили на День незалежності 24 серпня 2017 року. Мене покликали в маріупольську Ялту, я мав там 7 днів відпочивати. Я думаю, що це була провокація, і вже все про мене знали. Схопили на КПП Оленівка (блокпост угруповання "ДНР"), при виїзді. Наділи мішок і повезли назад в Торез", – розповів він.

Після цього Олега перевезли в Шахтарськ, а через місяць – відвезли до Донецького СІЗО. Там, крім бойовиків, він зустрічав і росіян.

"Є такий об'єкт "Ізоляція". Там є поліграф. На нього приїжджала спеціалістка-росіянка. Люди, які вчать, як катувати людей, – росіяни. Ви знаєте, що таке "тапік"? Це телефонний апарат польовий індукційний котушковий. Людині до язика, до геніталій, в ванну запихали ці електроди і "крутили" струмом. По черзі "тапік" – поліграф, поліграф – "тапік", – розповів Олег.

Нагадаємо, 29 грудня неподалік КПВВ "Майорське" на Донбасі відбувся масштабний обмін утримуваними особами. На підконтрольну Україні територію повернулися полонені, яких утримували бойовики "Л/ДНР". Зокрема, серед них танкіст Богдан Пантюшенко, спецпризначенці Сергій Глондар та Олександр Коріньков, журналіст Станіслав Асєєв та багато інших.

Водночас, росіянам віддали організаторів теракту в Харкові, коли загинуло четверо осіб, ексберкутівців, яких звинувачують у розстрілах на Майдані, а також низку російських диверсантів, сепаратистів, шпигунів та терористів. Україні повернули 76 людей (12 військових та 64 цивільних) в обмін на 127 осіб зі списку ОРДЛО. СБУ вже назвала імена всіх звільнених українців.

Ввечері, 29 грудня, звільнені з полону українці прилетіли до аеропорту Бориспіль, де їх зустрічали рідні та президент України Володимир Зеленський. Пізніше у лікарні розповіли, що звільнені в результаті обміну полонені українці мають хронічні хвороби, але стан усіх дозволяє говорити про відсутність потреби невідкладного оперативного втручання.

Відео Звільнений з полону блогер і журналіст Станіслав Асєєв поспілкувався з журналістами

Раніше він писав для українських видань статті про життя в окупованому Донецьку. За це в травні 2017 бойовики його і заґратували. Один з часописів, для яких писав Асєєв, вивісив на своєму фасаді банер на його підтримку. А Станіслав сам його зняв. Про полон і про те, що вразило нашого героя після звільнення, - дивіться далі.  

Звільнений з полону блогер і журналіст Станіслав Асєєв поспілкувався з журналістами

Залиште свій коментар

Вибір редакції