Верифікацію списків для розблокування звільнення заручників обговорять у Мінську - Геращенко

За її словами, в заручниках на території Донецької і Луганської областей залишається 128 громадян України.

Чергова зустріч в Мінському форматі в столиці Білорусі відбудеться 15 травня і одним з головних питань буде питання верифікації списків для розблокування процесу звільнення заручників.

Про це розповіла представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи, перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко, - пише Укрінформ.

За її словами, в заручниках на території Донецької і Луганської областей залишається 128 громадян України. Натомість, інша сторона подає списки з понад 600 осіб з вимогою їх звільнити для розблокування процесу звільнення заручників. Серед цих осіб є майже 300 тих, хто здійснив злочини проти держави Україна, але вони не хочуть повертатися на окуповані території.

Наразі, за словами Геращенко, досягнуто домовленості, що відмови мають засвідчити представники ОБСЄ і в ці дні завершується процедура верифікації.

Перший віце-спікер сподівається, що до 15 травня процедура верифікації буде завершена.

Нагадаємо, що раніше українська сторона заради звільнення заручників запропонувала як компромісний варіант залучити до процесу засвідчення підписів офіс Уповноважного ВР з прав людини, процедура проходитиме під моніторингом ОБСЄ, місія якої напряму залучена до мінського процесу. 

Про це повідомила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко. 

ВідеоКількість українських бранців зросла до 126 осіб

Залиште свій коментар