Від 2013 року ракети, якою збили MH17, на території України не було – екс-заступник голови Генштабу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У 1991 році її також не було зафіксовано у Стрийському зенітно-ракетному полку.

Ракета, яка збила малайзійський Boeing над Донбасом у 2014 році, попри заяви Росії у 1991 році не перебувала в Стрийському зенітно-ракетному полку, а від 2013 року взагалі не була присутня на території України.

Про це в коментарі "Громадському" розповів заступник начальника Генерального штабу Збройних сил України 2006-2010 років Ігор Романенко.

Фотогалерея У Гаазі показали російську ракету ЗРК "Бук", якою вбили 298 людей на борту MH17 (10 фото)

За його словами, наразі встановлюються дані стосовно цієї ракети, поки знайшли інформацію за 1991 рік та 2013 рік.

"У нас дані, які ми зараз розшукали 1991 року, по обліку у Стрийському зенітно-ракетному полку ракети з таким номером немає. Від 2013 року по нашому обліку цієї ракети на території України немає", - розповів Романенко.

За його словами, Міноборони Росії опублікувало лише первинні дані цієї ракети, із заводу, однак про подальшу долю ракети нічого не розповіли. Романенко підкреслив, що коли із заводу в РФ відправляли озброєння, то військова частина могла прийняти або не прийняти його. Крім цього, з нею могла виникнути певна несправність, і її знову було відправлено на завод, звідки вона могла бути доставлена зовсім в інше місце.

"Але вони кажуть, може бути таке: оскільки цього обліку немає, а з цих пір її на території не було, то коли передавали наприклад із заводу, то виникла несправність. Якщо несправна, то частина не приймає, і завод замість тієї ракети міг дати іншу: сам повернув – сам усунув недоліки і відправив у інше місце, інше місце було на території Росії. Може бути і така версія", - підкреслив Романенко.

Як повідомлялося, Міністерство оборони Росії 17 вересня повідомило на прес-конференції нові обставини аварії Boeing-777 Малайзійських авіаліній — авіакатастрофи, що сталася в 2014 році над Донбасом, коли загинули 298 людей. Згідно з позицією російської сторони, під час конференції "були представлені факти, які наочно доводять неспроможність звинувачень в тому, що до цієї трагедії була причетна самохідна вогнева установка зенітно-ракетного комплексу БУК, яка нібито належала російській 53-й зенітно-ракетній бригаді". Міноборони надало документи, які начебто вказують на те, що ракета, якою було збито рейс MH17, перебувала на озброєнні в українській військові частині в місті Стрий Львівської області та була передана туди ще у 1986 році.

Крім цього, вони також опублікували аудіозапис розмови українських військовослужбовців, яка відбулася під час навчань "Рубіж 2016" в Одеській області. Один з учасників розмови сказав про можливість "збити ще один малайзійський Боїнг". Російські військові встановили, що голос нібито належить полковнику Збройних сил України Руслану Гринчаку, який з 2014 року перебував у зоні АТО та був у складі бригади, яка контролювала повітряний простір. Що ж стосується висновків міжнародних слідчих, то російські військові вважають, що відеозаписи були сфальсифіковані.

Міжнародна спільна слідча група (JIT) пообіцяла уважно вивчити оприлюднені дані, але разом із тим нагадала, що Росія не відповіла на всі запитання, які були поставлені перед нею в травні цього року, коли був опублікований попередній звіт групи. У цьому звіті йдеться про причетність Росії до збиття літака.

Катастрофа MH17. Інфографіка

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції