Від початку 2017 року на Донбасі загинули 68 мирних мешканців, ще понад 300 були поранені - ОБСЄ

За словами глави Місії, більше половини загиблих через неправильне поводження з вибуховими пристроями - діти.

Майже 400 цивільних мешканців Донбасу стали жертвами бойових дій на сході України у 2017 році.

Про це заявив глава Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертурул Апакан, повідомляється на офіційній сторінці Місії у Facebook.

"У 2017 році цивільне населення як і раніше страждає через конфлікт. СММ вже підтвердила 383 жертв серед цивільного населення: 68 загиблих і 315 поранених", - наголосив він.

За словами глави СММ ОБСЄ, 40% від загальної кількості жертв складають люди похилого віку.

"Люди, які живуть, наприклад, в Новоолександрівці і Крутій Балці, замість того, щоб насолоджуватися своїми кращими роками, потрапляють під обстріл і вогонь зі стрілецької зброї", - зазначив Апакан.

Водночас він, посилаючись на дані Місії, нагадав, що минулого року жертвами бойових дій на Донбасі стали 442 цивільні мешканці, серед яких 88 осіб загинули.

"На протилежному боці вікового спектру – малі діти, які сплачують високу ціну за нездатність сторін припинити бойові дії", - розповів Апакан, уточнивши, що з 31 жертви серед цивільного населення, які були викликані неправильним поводженням з вибуховими пристроями, більше 50% - діти.

Окрім цього глава Місії закликав сторони конфлікту на сході України звернути першочергову увагу на захист цивільного населення і підкреслив постійну необхідність інформування про мінну небезпеку і закликав всі сторони, відповідно до вже взятих на себе зобов'язань, забезпечити значний прогрес в роботі з позначення, огорожі та складання карт замінованих районів.

"На сторони конфлікту покладено відповідальність щодо вжиття заходів, спрямованих на обмеження впливу конфлікту на цивільне населення. Зокрема, вони повинні відмовитися від практики розміщення особового складу та військової техніки в житлових районах і поблизу них, а також припинити застосування неприцільного озброєння і озброєння непрямого наведення, а саме, мінометів і артилерії, включаючи реактивні системи залпового вогню, в районах проживання цивільного населення", - резюмував він.

Сьогодні Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертурул Апакан закликав сторони конфлікту на сході України звернут...

Опубликовано  16 сентября 2017 г.

Нагадаємо, наприкінці минулої доби обстановка у районі проведення АТО дещо загострилась. З Донецького та Маріупольського активність ворога перейшла на Луганський напрямок. Українські військові відкривали вогонь у відповідь на кожен другий обстріл бойовиків. Внаслідок бойових дій один український військовий отримав поранення.

Залиште свій коментар