Від російської агресії загинуло 11 мирних жителів Донбасу від початку 2020 року - омбудсменка

Від російської агресії загинуло 11 мирних жителів Донбасу від початку 2020 року - омбудсменка

Операція об'єднаних сил / Facebook

Денісова закликала міжнародну спільноту засудити дії країни-агресора.

Від початку 2020 року на Донбасі від обстрілів з боку незаконних збройних формувань загинуло 11 мирних жителів. Загалом від початку російської агресії на сході України загинуло понад 13 тисяч українців.

Про це у п'ятницю, 3 липня, повідомила уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова на своїй сторінці у Facebook.

Так, Денісова відреагувала на обстріл з боку бойовиків, через який загинула жителька Зайцевого на Донеччині.

"Своїми діями агресор знову порушив головне право людини - право на життя, закріплене Конституцією України та ст. 2 Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод. Від початку 2020 року це вже 11 жертва обстрілів серед цивільного населення. Загалом від початку російської агресії на Сході країни ми втратили понад 13 тисяч співгромадян. Російська Федерація, вкотре порушуючи Мінські домовленості, демонструє світові свою агресивну окупаційну політику та небажання припиняти вогонь на Сході України, через що мирні мешканці продовжують гинути від ворожих куль. Це необхідно негайно припинити", - заявила омбудсменка.

Також вона закликала міжнародну спільноту засудити дії країни-агресора.

"Закликаю представників міжнародних гуманітарних місій, правозахисних організацій рішуче засудити дії агресора та об'єднати зусилля, аби змусити РФ дотримуватися IV Женевської Конвенції про захист цивільного населення під час війни - не допускати насилля над життям та особистістю, зокрема всіх видів вбивств, завдання каліцтв, жорстокого поводження й тортур", - резюмувала Людмила Денісова.

Як повідомлялося раніше, у Міноборони України заявили, що у п'ятницю, 3 липня, на Донбасі різко загострилася ситуація на лінії бойового зіткнення.

Бойовики гатять по мирних населених пунктах - одна жінка загинула

Бойовики гатять по мирних населених пунктах - одна жінка загинула