Відеокамера ОБСЄ у Широкиному стежить за українцями, але "вимикається" у разі обстрілів – морпіхи

Військові вважають, що від спостережної техніки більше проблем, ніж користі.

Морські піхотинці, які обороняють Широкине неподалік Маріуполя, підозрюють, що встановлена на їх позиціях камера спостереження ОБСЄ тільки демаскує для ворога розташування ЗСУ. Жодної користі від цієї техніки бійці поки що не помітили, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Камера орієнтується на рух. І повертається у його напрямку. Морські піхотинці кажуть, що вона бачить усе, окрім головного.

Командир взводу розповів, що прилад встановили 12 січня. Відеозапис пояснили потребою отримувати докази атак бойовиків "ДНР" на українські позиції. Ідея полягала в тому, що, розуміючи неминучість фіксації фактів порушень мирних угод, терористи не скоюватимуть самих нападів.

Однак тишу на позиції камера не принесла. Вже 18 січня там відбувся бій, по українських військових потужно працювали з кількох ворожих вогневих рубежів, підходила ДРГ.

Однак щільний бій камера ОБСЄ прогавила.

ВідеоУ Широкиному ситуація із обстрілами не змінилась

"Приїхали на другий день представники ОБСЄ, сказали, що камера 18-го числа вийшла з ладу і нічого не відзняла. Коли їм потрібно – вона знімає, коли не потрібно – не знімає", - обурені військові.

Вони навіть підозрюють, що насправді прилад лише фіксує позиції урядових сил, аби зробити вогонь бойовиків влучнішим. Із запитом про такий стан справ журналісти звернулися до ОБСЄ. Представників місії просять також уточнити, чи встановлена така само камера на позиціях "ДНР" у Широкиному.

Раніше повідомлялося, що з 11 січня ОБСЄ через камери спостереження моніторить ситуацію в Широкиному. Представники місії встановили на передовій 18-метрові конструкції. Камери можуть знімати кадри на відстані до двох кілометрів та обертатися на 360 градусів.

Після цього стало відомо, що спеціальна моніторингова місія ОБСЄ планує встановити веб-камери для моніторингу ситуації вздовж усієї лінії зіткнення на ДонбасіПро це повідомив заступник голови місії Олександр Хуг. Очільник місії пояснив, що за допомогою технічних засобів спостерігачі "будуть дотримуватися принципу паритету і дотримувати баланс між двома сторонами, щоб огляд був з обох боків лінії зіткнення".

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: