Відповідальність за порушення та публічна заява: Безсмертний розкрив подробиці анонсованого перемир’я на Донбасі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, вводиться заборона на будь-яке ведення вогню.

Представник України у політичній підгрупі ТКГ у Мінську Роман Безсмертний розповів деталі анонсованого безстрокового перемир’я на Донбасі від 21 липня.

Про це він розповів на брифінгу 18 липня в Офісі президента України.

"Уперше в документі зазначено, що забороняється будь-яке ведення вогню. Наступне, передбачено відповідальність осіб за відкриття вогню. А також передбачена публічна заява сторін про припинення вогню. Тобто сторони публічно беруть на себе обов’язок не вести вогонь впродовж неозначеного періоду", - заявив Безсмертний.

За його словами, українська сторона сподівається, що термін припинення вогню буде "максимальним або назавжди", щоб можна було виконати необхідні роботи, зокрема із ремонту мосту на КПВВ Станиця Луганська.

Також Безсмертний зазначив, що сторони домовились розпочати роботи із організації розведення військ на інших ділянках, про які було домовлено ще 2016 року. Це стосується населених пунктів Золоте та Петровське. Окрім цього, було узгоджено припинення подальшого мінування територій навколо них.

Нагадаємо, на засіданні ТКГ у Мінську 17 липня сторони домовились про оголошення перемир’я на Донбасі від 00:01 21 липня. Окрім цього, було також розпочато процес обміну полоненими з "Л/ДНР" у форматі 208 на 69. Цей обмін планують провести протягом місяця після узгодження всіх юридичних аспектів.

Відео На зустрічі у Мінську вдалось домовитись про чергове перемир’я на Донбасі

У Мінську Тристороння контактна група не досягнула суттєвого прогресу в питанні обміну полоненими. Сторони узгоджували кількість і прізвища претендентів на обмін. Натомість конкретних домовленостей вдалося досягнути у питанні ремонту мосту в Станиці Луганській. Спочатку мають демонтувати фортифікаційні споруди, далі за ремонт опор візьметься українська сторона.    

На зустрічі у Мінську вдалось домовитись про чергове перемир’я на Донбасі

Залиште свій коментар

Вибір редакції