Відведення сил у Станиці Луганській: чому бойовики зірвали попередні домовленості

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Росії звинуватили в цьому Україну.

На Луганщині поблизу Станиці Луганської могли би бути відведені війська, але ворог не дочекався й відкрив вогонь. Тож про спільне відтягнення назад на кілька кілометрів уже й ніхто не говорить.

Про це йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Наші військові посилено укріплюються й готуються до провокацій. Про те, що вони будуть - військові не сумніваються. Як звучить режим тиші, який мав би запанувати у Станиці Луганський ще тиждень тому, українські бійці добре почули вчора. І позавчора.

"Восьмого – дев’ятого поспіль як раз в них був обстріл. Цілять прямо в бойнічку. Воно попадає - розрізає. Це як раз крайній був постріл, попало. Як би хтось стояв би, могло бути й в голову. Відповідь не даємо, ми тільки спостерігаємо", - зазначає військовослужбовець В’ячеслав.

ВідеоРосія ввезла свої війська для підкріплення бойовиків на східному фронті

Сім днів тиші - і на Луганщині поблизу Станиці Луганської могли би бути відведені війська. Але ворог не дочекався й відкрив вогонь. Тож про спільне відтягнення назад на кілька кілометрів уже й ніхто не говорить. Наші військові посилено укріплюються й готуються до провокацій. Про те, що вони будуть, військові не сумніваються.  

Росія ввезла свої війська для підкріплення бойовиків на східному фронті

Вихідними вночі бойовики декілька разів відкривали вогонь зі стрілецької зброї. І тим самим зірвали нові Мінські домовленості, яких було досягнуто минулого тижня. За ними із сьогоднішнього дня, у Станиці Луганській мало б розпочатися розведення військ. Але перед тим, кожна зі сторін мала дотримуватися цілковитого перемир’я протягом тижня.

З цих двох укріплень і має розпочатися відведення військ. Замість нього військові нині активно облаштовують нові окопи. Аби, як і передбачалося, відійти вглиб лінії фронту. Активні роботи по облаштуванню окопів з нашої сторони тривають вже третій день. За Мінськими домовленостями, нові позиції мають бути на відстані не менш як вісімсот метрів від попередніх.

За день військові тут встигають викопати метрів до п’ятдесяти. Усього ж протяжність фактично нової лінії фронту, віддаленої від попередньої, буде до півкілометра.

Ніби облаштовують нові позиції і відтягують зброю і з тієї сторони. Утім, кажуть військові, ретельно дотримуються Мінських домовленостей бойовики винятково тоді, коли до них приїжджають російські журналісти.

"Вони на камери спочатку роблять показуху, типу завантажують, а потім приходять увечері - розвантажують і починають нас провокувати", - пояснюють військові.

А сьогодні, з самого ранку, до бойовиків приїхало ще й нове поповнення - іноземне.

"Вранці спостерігав, російські каски були, їхнє російське екіпірування повністю. Нас попередили, що швидше за все заїхали регулярні російські війська", - розповідає військовослужбовець Влад.

Замість відводити сили - підкріплюють позиції новою зброєю. Засвітла бойовики не стріляють, адже це контрольно пропускний пункт, який щодня в обидві сторони переходять до п’яти тисяч чоловік. А сьогодні тут вистачає ще й представників місії ОБСЄ, яка й має контролювати відведення сил.

Якщо тиша таки протримаються тут наступний тиждень, то відведення військ все ж може розпочатися, але з 16 червня. Українські військові до цього готуються. Але, відверто кажучи, вірять не дуже. Адже, за всю війну це вже, щонайменше, третя така спроба. І до самого процесу справа не доходила жодного разу.

Водночас, у Росії у зриві домовленостей звинувачують саме українську сторону та її невідомий "підрив".

"Узгоджене 5 червня усіма учасниками Контактної групи здійснення розведення сил і засобів сторін у Станиці Луганській, намічене на 10 червня, знову було зірване Україною через зафіксований СММ ОБСЄ "підрив" у зоні безпеки. Те, що до недавнього часу ОБСЄ понад 50 разів фіксувала дотримання необхідного для відводу військ 7-денного режиму тиші, нікого в Україні не хвилювало. На превеликий жаль доводиться констатувати, що заклик глави української делегації в Контактній групі Л.Д.Кучми, який підтримав 5 червня початок розведення в Станиці Луганській, так і залишився всього лише благим побажанням", - заявили в МЗС РФ.

Юлія Таркановська

Залиште свій коментар

Вибір редакції