Відведення військ РФ від України: США нагадали про "аналогічні заяви" Кремля в 2014 році

Відведення військ РФ від України: США нагадали про "аналогічні заяви" Кремля в 2014 році

Фото: Associated Press

Американські дипломати закликають Москву припинити окупацію Криму і вивести свої сили і техніку зі сходу України.

США обіцяють пильно стежити за ситуацією із відведення російських військ від українських кордонів та закликають РФ до негайної деескалації напруженості в регіоні.

Відповідну заяву оприлюднено на сайті Місії США в ОБСЄ.

Дипломати наголошують на тому, що "повне виведення додаткових військ і озброєнь, зосереджених Росією в окупованому Криму і навколо України, було би дуже довгоочікуваною подією".

"З огляду на той факт, що Росія робила аналогічні заяви в 2014 році незадовго до початку семирічної агресії, Сполучені Штати будуть пильно стежити за ситуацією і залишатися в тісному контакті з нашими українськими колегами та іншими партнерами, а також з країнами НАТО", - йдеться у повідомленні. 

Зазначається, що пов'язані з Україною санкції США щодо РФ "будуть залишатися в силі, поки Росія повністю не виконає свої Мінські зобов'язання і не поверне повний контроль над Кримом Україні".

"Сполучені Штати повністю підтримують суверенітет, незалежність і територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, включаючи її територіальні води. Ми не визнаємо і ніколи не визнаємо передбачувану анексію Криму Росією", - зауважують заявники. 

Делегація США в ОБСЄ визнає, що "безумовно, Росія продовжує активно перешкоджати мирному процесу", а порушення прав людини в окупованому Росією Криму стали повсякденним явищем.

"Кримські татари, етнічні українці та інші стають мішенню окупаційних властей і піддаються переслідуванням, затриманням, тюремному ув'язненню і навіть тортурам за протидію російської окупації і мілітаризації півострова", - продовжують дипломати.

У зв'язку із цим Сполучені Штати закликають Москву звільнити всіх українських політичних в'язнів, припинити окупацію Криму і вивести свої сили і техніку зі сходу України.

Нагадаємо, що 22 квітня міністр оборони РФ Сергій Шойгу ухвалив рішення про завершення заходів у Південному та Західному військових округах та відхід російських військ від кордонів України, "оскільки всі поставлені цілі досягнуті". Очільник російського оборонного відомства оголосив про "повернення військ в пункти постійної дислокації" від 23 квітня. 

Український лідер Володимир Зеленський привітав заходи з деескалації ситуації на Донбасі та подякував міжнародним партнерам за підтримку.

Тим часом у Вашингтоні вважають, що ще рано стверджувати, що російські війська відведені. 

Новини тижня: якою була реакція світу на відведення російських військ від кордонів з Україною

Новини тижня: якою була реакція світу на відведення російських військ від кордонів з Україною

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація