Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Відвід військ на Донбасі перенесли: як на розведення реагують місцеві мешканці

Золоте залишається під українським контролем.

На ділянці фронту поблизу Золотого, де мав розпочатися відвід військ, російські найманці з окупованого Первомайська обстріляли українські позиції з гранатометів і кулеметів. Бойовики зірвали домовленості, а тому розведення військ на Донбасі перенесли.

Наразі Золоте залишається під українським контролем. Які настрої солдатів і місцевих, у сюжеті ТСН.19:30.

На позиціях біля Золотого тільки й чути розмови про можливе відведення. "Якщо ми відійдемо, вони зайдуть сюди, укріпляться і ми їх фіг виб'ємо", - каже військовий.

У зону відведення ці укріплення не потрапляють. "Ні Золоте 1 ні Золоте 2, 3, 4, які ми контролюємо, підрозділи ЗСУ виходити не будуть", - каже заступник командувача ООС Богдан Бондар.

Тишу в населеному пункті зірвали бойовики, обстрілявши укріплення в районі Золотого з гранатомета. Від сьогодні відраховується сім днів ймовірної тиші і тоді може початися відхід наших військ з Катеринівки назад до КПВВ.

Відео Розведення військ в окремих точках вздовж лінії фронту відклали через обстріли

Від початку доби на лінії зіткнення зафіксовано сім прицільних обстрілів по українських позиціях. Зокрема, і на ділянці фронту, де заплановане відведення сил. За даними штабу ООС, цієї ночі бойовики розпочали обстріли з селища Доломітного в напрямку підконтрольного українській армії села Травневе. Били з мінометів та великокаліберних кулеметів.  

Розведення військ в окремих точках вздовж лінії фронту відклали через обстріли

Ситуацію в Катеринівці, де 122 житлових будинки, після відведення ЗСУ мають взяти під контроль, копи. У Золотому відкрито цілий опорний пункт й посилено штат поліцейських. "У зв'язку з тим, що ситуація з роз'ясненням серед людей проводиться погано. ми посилили кількість піших патрулів. У нас працює по Золотому 4 і один в Катерінивці - від нас праворуч і оди патруль у місті на горі", - каже заступник міністра внутрішніх справ Вадим Троян.

У Золоте приїхали міністр оборони, генерали і вищі чини поліції. Містечко розділилось. Більшість пенсіонерів, що зібралась біля клубу, за відведення наших військ.

"Треба вивести війська. Треба, щоб мир був. Треба, щоб хтось зробив крок назад".

Проукраїнське населення Золотого боїться говорити на камери. Ті сміливці, що не мовчать, одразу стають словесною мішенню  образ для опонентів, які за мир будь-якою ціною.

"Я проти і є люди, котрі проти. Але вони бояться. Є багато дуже людей, котрі під час відводу ЗСУ ляжуть під танки і я разом з ними", - каже місцева мешканка Марина Данилкіна.

Утім, від можливого розведення сторін у цьому районі у Генштабі й уряді таки не відмовляються. Це містечко у переліку підписаних документів разом із Станицею Луганською. Богданівкою і Петрівським.

Заплановане наступне дзеркальне відведення заплановане на 14 жовтня - на День захисника України. Очільник генштабу запевняє,  що відведення почнеться лише за умови тиші і дзеркального руху ворога назад на два кілометри.

Кореспондент ТСН Руслан Ярмолюк.

Залиште свій коментар

Вибір редакції