Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Війна на Сході: ТСН.Тижню вдалось зняти бойовий безпілотник, який міг би змінити хід війни

Таку українську зброю журналісти побачили в зоні ООС вперше.

Українське "Придністров’я", яке контролюють білоруські миротворці - так тепер бачить закінчення війни на Донбасі Росія. Про це відверто заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров. Синхронно з його словами президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав українським журналістам: так, білоруси готові надягти блакитні каски і їхати на Донбас. І навіть взяти під контроль ділянку україно-російського кордону.

Але до того моменту Москва не збирається відводити своїх маріонеток. В селищі Станиця Луганська бойовики так і не прибрали свої позиції. Повторення такої ситуації хочуть уникнути в Золотому, яке буде наступною точкою розведення української армії та формувань сепаратистів, йдеться у ТСН.Тиждень.

Село Золоте-4 чекає на розведення сил. Рік тому українці пишались, що наші захисники повернули під контроль цю ділянку сірої зони. Сьогодні ж військові медіа з ентузіазмом пояснюють, чому армії треба повернутися на старі позиції. Звісно ж, за умови, що сепаратисти також відійдуть дзеркально. Та місцеві не вірять у дзеркальність.

"Якщо розведуть війська, я більше ніж упевнений, що сюди вони (бойовики-лнрівці) приходитимуть", - каже військовий Олексій.

Олексій приїхав до Золотого з сусідньої ділянки фронту – побути з дітьми. Боїться за родину, якщо побратими відійдуть.

Відео Ударний "безпілотник", зроблений в Україні, завдає ударів по позиціях так званої ЛНР

Українське "Придністров’я", яке контролюють білоруські миротворці - так тепер бачить закінчення війни на Донбасі Росія. Про це відверто заявив глава МЗС Росії Сергій Лавров. Синхронно з його словами президент Білорусі Олександр Лукашенко сказав українським журналістам: так, білоруси готові надягти блакитні каски та їхати на Донбас. І навіть взяти під контроль ділянку українсько-російського кордону.  

Ударний "безпілотник", зроблений в Україні, завдає ударів по позиціях так званої ЛНР

Світличне – скупчення будинків біля Бахмутської траси. Війна – за три кілометри. Саме на таку відстань відійдуть Збройні сили, якщо розведення сторін почнеться вздовж усієї лінії фронту. Бахмутська траса вся у слідах обстрілів - міни лягли як раз посередині траси. Але добре, що їхня вбивча математика виявилася помилковою. Поруч не було ані української техніки, ані солдатів, так що всі наші бійці живі та здорові. Коли сидиш в окопі - рахуєш кожен вибух. Прилетіло 42 міни – 120-х і 82-го калібру. Для солдата це 42 шанси бути вбитим. За півгодини. Відводити, судячи за все, вони не квапляться.

"Яке там! Бачили міни. Всі міномети, артилерія стоїть біля них", - каже боєць Микита.

Втім, на підступність ворога українцям є чим відповідати. На знімальну групу ТСН.Тижня вийшла спецгрупа, яка воює ударним безпілотником. Єдина умова зйомки – повна анонімність. Тож, ми не знаємо ані прізвищ, ані позивних операторів цієї небезпечної пташки.

На рахунку цього маленького дрона – знешкоджена мінометна батарея і склад з пальним для техніки бойовиків.

Цей крилатий ліліпут з ударною начинкою, за свідченням його розробників, міг би змінити правила гри на фронті. Якби не був лише в єдиному екземплярі.

""Якби цей комплекс з'явився два роки тому, то, можливо, сьогодні не знадобилося б розведення військ, бо в окупантів просто не залишилося військ, які б він мав розводити", - кажуть на фронті.

Це перша і поки що єдина справжня безпілотна зброя, яку ми бачили на війні.

"Вона проста. Її можна відремонтувати за допомогою пляшки пива зі скотчем, вона працює, але це перша сходинка, треба розробляти стандартний боєприпас", - кажуть бійці.

В машині – нібито нічого секретного. Головний секрет не в небі, а на землі – балістичний калькулятор. Програма, яка гарантує враження об'єкта розміром з мотоцикл.

"Жодна одиниця ствольної артилерії не дасть і приблизної влучності та кучності", - впевнений оператор дрона.

Але розмова не лише про влучність, а й про гроші. Всередині авіаційного боєприпасу – два кіло вибухівки. Крім точності крилата зброя вражає смішною вартістю. "Тут десь чотириста гривень", - каже оператор.

Бойова безпілотна машина підіймається в повітря і на швидкості 20м/с перетинає лінію фронту. Розмір та форма роблять її непомітною для протиповітряної оборони противника. Ціль – командний пункт, звідки керують обстрілами українських позицій. Бортова камера фіксує спалах як раз там, де під сіткою прихована техніка ворога.

У разі порушення умов розведення проста високоточна зброя могла б гарантувати безпеку там, де безпорадна ствольна артилерія. Наприклад, влучні пташки можуть з ювелірною точністю зупинити спроби агресора захопити українські житлові квартали. І прикритися мирними людьми, як живим щитом. А це саме те, чого нині бояться в Золотому.

Кореспондент ТСН.Тижня Андрій Цаплієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції