Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Тисячі людей стали жертвами тортур бойовиків на Донбасі - військова прокуратура

Більше 3,5 тисячі осіб незаконно утримували в полоні або схиляли до тортур з боку бойовиків.

Головна військова прокуратура України встановила, що понад 3,5 тис. осіб незаконно утримували у полоні російські бойовики.

Їх піддавали тортурам або нелюдському поводженню, повідомляє "Радіо Свобода".

За словами прокурора Андріана Алексєєва, близько 1,7 тис. з них - цивільні особи, решта - військовослужбовці.

"Ми розслідуємо кримінальні виробництва за фактами вчинення членами терористичних організацій "ДНР" і "ЛНР" широкомасштабних і систематичних порушень норм міжнародного гуманітарного права. Зокрема, встановлено досудовим слідством, що протягом 2014-2018 років бойовиками цих організацій на окупованій території Донецької та Луганської областей були створені табори та інші місця незаконного утримання українських військовослужбовців і цивільних осіб", - сказав Алексєєв.

Прокурор переконаний, що полонених утримували в непридатних для цього приміщеннях, позбавляли їжі, води, можливості справляти фізіологічні потреби та не надавали медичну допомогу.

Зараз злочини досліджують у кримінальному провадженні, встановлюють обставини вчинення злочину, потерпілі та свідки, причетні особи тощо.

Раніше повідомлялось, що під час утримання в полоні у бойовиків українські військові зазнавали жахливих тортур і морально-психологічного знущання. Про це під час брифінгу СБУ повідомив колишній боєць батальйону "Донбас" Дмитро Куліш. 

ВідеоВирізали шкіру і відрубували голови. СБУ оприлюднила докази катування українських полонених в Росії

Факти нелюдського поводження з ув’язненими українцями міністр закордонних справ Павло Клімкін та голова СБУ Василь Грицак навели закордонним дипломатам. Для них презентували книги з особистими свідченнями колишніх та теперішніх в’язнів. Багато хто із бранців навіть немає спеціального статусу та утримується незаконно. Абсолютна більшість зазнає фізичних та психологічних знущань. Голод та побиття серед них - не найстрашніші. Зафіксовані випадки вирізання ділянок шкіри, на яких були патріотичні тату, перебивання кінцівок, відрубування голів ще живим людям. 

Вирізали шкіру і відрубували голови. СБУ оприлюднила докази катування українських полонених в Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції