Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Військові блискавично повернули під український контроль селище на Луганщині

Армійці зайняли 40 гектарів території.

На Луганщині українські розвідники провели результативну операцію. Від північно-східних околиць Золотого військові відігнали кремлівських загарбників, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хутір Вільний із 80 мешканцями став таким не лише за назвою за лічені хвилини. Операція була проведена без жодних втрат для війська. "Виходжу, вранці розвиднилося – сидять недалеко від двору. Добрий ранок – добрий ранок. Як спалося? Кажу: та ви знаєте, вперше спокійно", - розповів житель хутора Вільний Олег Ковтун.

ВідеоЯкісно і без втрат: українські військові звільнили хутір на Луганщині

Хутір знову український і тепер там майорить державний, синьо-жовтий прапор. На Луганщині українські розвідники провели блискавичну й результативну операцію. Від північно-східних околиць Золотого наші хлопці погнали кремлівських загарбників. Вийшло якісно і головне - без втрат. 

Якісно і без втрат: українські військові звільнили хутір на Луганщині

Військові кажуть, що видима легкість операції – насправді результат серйозної підготовки. "Третя доба пішла в повній амуніції. Не знімали", - зізнається боєць роти глибинної розвідки з позивним "Гром". Кілька діб воїни збирали потрібну їм інформацію – запускали безпілотники, спостерігали, виходили в розвідку. Далі ретельно обирали найзручніший момент. І в підсумку взяли під контроль територію протягом кількох хвилин. "Ми зайшли вночі, це було швидко. По плану розташувалися. Це було 30 хвилин максимум", - зізнався командир роти глибинної розвідки Олег Ляденко.

На операцію військових бойовики змусили постійними обстрілами з покинутих мешканцями будинків хутора. Відповідати належним чином українські армійці не могли через присутність поряд із окупантами мирних жителів. "Противник виходив на це місце і обстрілював наші позиції. Тому було прийнято рішення узяти під контроль цю ділянку, бо вони робили обстріли у напрямку Золотого-4", - пояснили військові.

Фотогалерея Українські військові показали російську зброю бойовиків, яку знайшли на місці бою на Бахмутській трасі (5 фото)

Ентузіазму воїнам української армії додало те, що майже всі місцеві жителі на визволеній території відповідали "Героям слава!" на патріотичне привітання "Слава Україні!". Проте дехто з жителів побоюється, що сепаратисти невдовзі повернуться. Офіцери кажуть, що така сама ситуація була кілька місяців тому у сусідньому Золотому-4. "Тільки до них йти, з ними розмовляти й переконувати – не словами, а справами, що дійсно все надовго. Прийшли ми назавжди", - пояснив заступник командувача ООС з гуманітарних питань Олександр Голоднюк.

На піднятті прапору воїнам дехто з місцевих жителів підспівував Гімн України. Успішна операція стала ще й своєрідним подарунком для командира групи з його днем народження. "Для мене найкращий подарунок – життя моїх хлопців!", - наголосив командир роти глибинної розвідки Олег Ляденко. Його підлеглі вже вдивляються в біноклі та міркують про наступні такі ж успішні операції.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції