Військові на передовій прогнозують повернення крупного калібру після перемир'я

Ситуація на Донбасі стає все менш схожою на режим припинення вогню.

Тиша, яка стояла на фронті з початку вересня, знову змінилася обстрілами українських позицій з боку проросійських бойовиків. Лише за минулу добу у штабі АТО їх нарахували понад півсотні – гатили по всій лінії розмежування та з різноманітної зброї, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.

На шахті Бутівка зв'язківець Сергій назбирав вже цілу колекцію того, що прилетіло після перемир'я. "Два дні "беха" працювала з боку агресора", - каже військовий із позивним "Тапік".

ВідеоПопри перемир'я, бойовики обстрілюють шахту Бутівка з бойових машин піхоти

Після того, як Новолуганське понад годину обстрілювали з мінометів, військові переконані – невдовзі відновить роботу зброя великого калібру. Так підказує досвід усіх попередніх режимів припинення вогню. "Чуємо, постійно катаються і танки, і техніка колесна. Не в зоні відведення", - твердить один із військових на передовій.

Свої двигуни прогрівають і українські танкісти, але далеко від лінії розмежування. Наразі війну вони тільки згадують – пройшли бої за Старогнатівку, Волноваху, Петровське та останні зимові оборонні дії в Авдіївці. "Злагоджений був колектив, командир хороший", - каже танкіст із псевдо "Кавказ".

Фотогалерея Бойовики накрили вогнем із мінометів Попасну (22 фото)

Його побратим Анатолій Безбах воює вже три роки. Через дії ворога йому довелося залишити рідну оселю в Криму. "Загарбники прийшли – як лишатися? Що міг – у машину всунув і поїхав", - розповів він. З подальшими діями не вагався: "Приїхав з Криму – пішов у військкомат". Оформитися було непросто, бо вік добровольця – майже 60 років. Однак вміння переважили він, Безбах уже має кілька нагород і сподівається на головну. "Думаю, ще послужу – до перемоги", - каже він.

Як уже повідомлялося, у неділю, 10 вересня, у зоні АТО на Донбасі бойовики суттєво збільшили інтенсивність та кількість обстрілів по позиціях українських військових – до 51. 

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар