Військові з Шумів не вірять, що на їхні позиції пустять бойовиків, і говорять про приниження

Військові з Шумів не вірять, що на їхні позиції пустять бойовиків, і говорять про приниження

Українці запевняють, що не можуть будувати нові укріплення через нагляд ОБСЄ.

Перевірка українських укріплень поблизу селища Шуми на Донеччині відбудеться вже о 14:00. Українські військові до останнього не вірять, що на їхні позиції на передовій пустять бойовиків. Кажуть, що це буде не лише приниження для них, а й для всього українського війська.

Про це йдеться в ТСН.12.00.

В самому селі Шуми залишилось кілька зруйнованих будинків, але це стратегічне місце. Саме тому бойовики так бояться, що українці посунуться зі своїх теперішніх позицій, бо тоді частина окупованих територій опиниться під їхнім контролем.

Самі ж військові кажуть, що просунутись і тим паче розбудовуватись, як їм закидають бойовики, не можуть, адже за їхніми діями уважно стежить ОБСЄ.

"Ми не можемо нічого побудувати чи просунутися, щоб це не було зафіксовано з боку ОБСЄ. Кожну ніч літає безпілотник ОБСЄ над нашою лінією, який веде знімання. Все фіксується! Ви ж самі чудово бачили, що все на місці, а те, що ми дообладнуємо наші позиції, то ми їх просто дообладнуємо", — каже старшина ЗСУ "Вагіф".

Відео Перевірка українських позицій ворожими бойовикам відбудеться о другій годині дня

Зірване перемир'я та інспекція бойових позицій. Перевірка українських укріплень поблизу селища Шуми Донецької області відбудеться вже о 14 годині. Рішення про спільну інспекцію ухвалила учора безпекова підгрупа Мінської тристоронньої контактної групи. До уваги взяли вимоги представників сепаратистських утворень, які навіть не є формальними учасниками переговорів. Бойовики заявляють - українське військо в цьому районі облаштувало нові позиції, що суперечать попереднім домовленостям. Інспектори ОБСЄ підтвердили кілька разів: Україна нових укріплень не будувала і жодних умов перемир'я не порушувала. Утім, на тристоронній групі було вирішено провести перевірку та допустити до інспекції представників бойовиків. Детальніше – у прямому включенні.    

Перевірка українських позицій ворожими бойовикам відбудеться о другій годині дня

Рішення про спільну інспекцію ухвалила учора безпекова підгрупа Мінської тристоронньої контактної групи. До уваги взяли вимоги представників сепаратистських утворень, які навіть не є формальними учасниками переговорів.

Бойовики заявляють, українське військо в цьому районі облаштувало нові позиції, що суперечать попереднім домовленостям. Кілька разів вони погрожували обстрілом у час перемир'я, потім висунули вимоги скликати Тристоронню групу.

Інспектори ОБСЄ підтвердили кілька разів: Україна нових укріплень не будувала і жодних умов перемир'я не порушувала. Утім, на ТКГ було вирішено провести перевірку та допустити до інспекції представників бойовиків.

Українським ЗМІ стало відомо прізвище ворожого інспектора — це Руслан Якубов, колишній офіцер російської армії, який на Донбасі став так званим ополченцем в чині генерал-майора. Російського громадянства, щоправда, Руслан Вахітов (його справжнє прізвище) так і не змінив.

Відео Українські ЗМІ дізналися прізвище ворожого інспектора, якому покажуть українські позиції на Донбасі

Руслан Якубов - колишній офіцер російської армії, який на Донбасі став так званим ополченцем в чині генерал-майора. Щоправда, він російського громадянства і його справжнє ім'я - Руслан Вахітов. Напередодні безпекова група Мінської тристоронньої контактної групи дійшла згоди про спільну інспекцію укріплень збройних сил України поблизу селища Шуми Донецької області. Рішення ухвалили на вимогу представників сепаратистських утворень, які навіть не є формальними учасниками переговорів.  Попри те, що інспектори ОБСЄ жодних переміщень українських військових не зафіксували, перевіряти українські позиції будуть самі представники терористів.  Рішення тристоронньої групи обурило соцмережі, ветеранські організації називають його зрадою і легітимізацією бойовиків  

Українські ЗМІ дізналися прізвище ворожого інспектора, якому покажуть українські позиції на Донбасі

Рішення ТКГ ветеранські організації у соцмережах називають зрадою. Опозиція також інспекцію вважає рішенням антиукраїнським. Партія "Голос" вимагає скасувати перевірку. У "Європейській Солідарності" говорять про легітимізацію бойовиків.

Голова української делегації у Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук каже, що дозволяючи представникам сепаратистських утворень інспектувати наші позиції, українська сторона їх не узаконює. Бо перевірка, мовляв, відбувається за участю ОБСЄ. У інтерв'ю ТСН на запитання, чи інспектуватиме українська сторона позиції бойовиків, Кравчук відповів, що ми подали до ОБСЄ заяву про 10 порушень з боку терористів і чекаємо на реакцію.

"Нічого ми не робимо, бо там є представник — пані Крау від ОБСЄ. Для досягнення компромісу надто великих компромісів не буває", — запевняє Кравчук.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів