Військових хотіли опитати про переговори з терористами. Командування проведе перевірку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Волонтери опублікували фото указу.

Оперативне командування "Північ" проведе службову перевірку після появи фото розпорядження, яке передбачало проведення опитування військовослужбовців щодо ставлення до переговорів із терористами "ДНР" і "ЛНР".

Раніше Фонд "Повернись живим" оприлюднив документ, який нібито отримали у різних військових частинах у четвер, 23 травня.

"Командирам військових частин організувати та провести вивчення серед особового складу ставлення військовослужбовців стосовно можливих перемовин з "ДНР"/"ЛНР" та в термін до 16:00 24.05.2019 через управління морально-психологічного забезпечення (доповісти – ред) аналіз вивчення даного питання та можливі наслідки зазначеного", – йдеться в тексті, який сфотографували не повністю.

указ, військові, переговори
Facebook/Повернись живим

Волонтери повідомляють, що документ підписали ще 18 травня, тобто ще за старого керівництва ЗСУ.

"За даними наших джерел серед військових, на нараді 18 травня 2019 року у вже екс-начальника Генштабу Муженка говорили про можливі перемовини з Росією, а не з бойовиками "республік". І зрозуміти треба було ставлення суспільства до цього, а не військових", – додає фонд.

В оперативному командуванні "Північ" вже відреагували на цю інформацію.

"Зазначена в документі інформація мала на меті створення прогнозування можливих ризиків для громадян України та військовослужбовців Збройних Сил України та втілення упереджувальних заходів на майбутнє, щодо захисту цивільного населення", - йдеться у повідомленні на сторінці командування у соцмережі Facebook.

Зазначається, що цей документ вже втратив юридичну силу. Крім того, в ньому допущено викривлення інформації, яка мала бути направлена на усіх громадян України без виключення і не мала містити залучення військовослужбовців.

"В оперативному командуванні "Північ" з цього приводу призначено службову перевірку", – уточнили в оперативному командуванні  "Північ".

"Нагадаємо, що військовослужбовці Збройних Сил України не ведуть перемовин із незаконними збройними формуваннями та не приймають участі у політичних акціях", – наголошують у повідомленні.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань, юриста партії "Слуга народу" та одного із членів передвиборчого штабу Зеленського Андрія Богдана. 

У своєму першому інтерв'ю на посаді Богдан заявив про те, що якщо кінцеве рішення щодо переговорів з Російською Федерацією суспільство сприйме неоднозначно, то це питання може бути винесене на референдум.

У Кремлі, тим часом, заявили, що не збираються вести мирні переговори з Україною, бо між країнами "немає збройних конфліктів", а на Донбасі триває "громадянська війна".

Відео Новий очільник Генштабу визначив для себе найперші завдання

Міністр оборони Степан Полторак представив командуванню ЗСУ Руслана Хомчака. Церемонія тривала 15 хвилин. Очікування офіцерів від нового командування були неоднозначні: перед початком представлення говорили, що наразі можна очікувати, що завгодно. Які найперші завдання поставив перед собою новий очільник Генштабу - дивіться далі.    

Новий очільник Генштабу визначив для себе найперші завдання

Залиште свій коментар

Вибір редакції