Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Волкер нагадав про право українських військових застосовувати зброю на Донбасі

Він наголосив, що порушення припинення вогню мають різновиди.

Українська армія має право давати відповідь під час обстрілів своїх позицій із боку проросійських бойовиків на території Східної України.

Про це в інтерв’ю німецькому виданню Bild заявив Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер.

Відповідаючи на запитання про те, що обстріли є і з боку українців, і з боку терористів, Волкер зазначив: "Звичайно, українці також стріляють, але треба мати на увазі, що все це відбувається на території України. Для країни цілком нормально мати солдатів у своїй власній країні. І ненормально для однієї країни мати своїх солдатів в іншій державі. Це ситуація на Сході України. Є деякі порушення припинення вогню з українського боку. Але переважна більшість і найбільш серйозні травми трапляються на окупованій Росією стороні".

Курт Волкер також зазначив, що існують різновиди порушень припинення вогню. "Якщо ви захищаєте село у вашій країні, і ви потрапляєте під мінометний вогонь, це одне порушення. Якщо ви тоді відстрілюєтеся в напрямку, звідки вівся обстріл, це також є порушення. Це характер фрази "обидві сторони". Це досить точно, але це також спотворює природу проблеми", - констатував він.

Раніше спецпредставник Держдепу назвав ситуацію на Сході України "конфліктом між державою і державою". "У випадку з Україною те, що ми бачимо – це не етнічний конфлікт, це не місцевий конфлікт, це не громадянська війна, це не конфлікт між росіянами та українцями. Це конфлікт між державою і державою", – зауважив Волкер.

ВідеоКурт Волкер заявив, що самопроголошені "ДНР" та "ЛНР" мають зникнути

На дискусії в "Hudson Institute" він зазначив, що так звані республіки створила Росія, аби замаскувати свою роль у конфлікті і зміцнити протистояння. Вони не відповідають українській Конституції і не мають права на існування.

Курт Волкер заявив, що самопроголошені "ДНР" та "ЛНР" мають зникнути

Залиште свій коментар

Вибір редакції