Волкер пояснив, коли на Донбасі може запрацювати "формула Штайнмаєра"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За його словами, у разі застосування, вона розпочнеться лише після виборів.

Спецпредставник США щодо України Курт Волкер заявив, що "формула Штайнмаєра" може бути застосована лише після проведення виборів на окупованій території, які, своєю чергою, повинні відбутися після досягнення усіх безпекових моментів.

Про це він розповів в інтерв’ю ТСН.

"Реалізація "формули Штайнмаєра" можлива лише після того, як вибори відбудуться. І це те, що обговорювалося в "нормандському форматі" роками. Це те, що у день виборів, цей спеціальний статус для окупованих територій матиме лише попередню силу. Якщо вибори будуть визнані ОБСЄ вільними та чесними, тоді спеціальний статус стане постійним. Для того, аби мати вибори вільними та чесними, потрібне вільне, спокійне, безпечне середовище. Тож, безпека перш за все. Й поки ми не бачимо, аби Росія на це погодилася чи щось для цього зробила", - пояснив Волкер.

За його словами, міжнародні партнери України не тиснутимуть на неї для проведення на окупованій території виборів до виведення російських військ.

"Мають бути розформовані нелегальні збройні формування, які підтримує Росія. Мають бути розташовані миротворці для створення стабільності або ж відновлена стабільність іншим чином, аби впровадити Мінські домовленості. "Формула Штайнмаєра" починається з виборів, але спочатку ми маємо дійти до цієї точки, аби мати вільні вибори", - зазначив він.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що вибори на непідконтрольному Донбасі  відбудуться лише після повного відведення військ.

Відео Ексклюзив ТСН.Тижня: Треба дати Росії можливість м'яко відійти з Донбасу - Курт Волкер

Його прогнози майже завжди стають реальністю. Він впливає на прийняття ключових рішень для України. Себе ж він називає просто каналом комунікації. Блискучого дипломата не дратують ані незручний дерев’яний стілець, ані незручні прямі запитання. Спецпредставник Трампа з питань України Курт Волкер вважає, що треба дати Росії можливість м'яко відійти з Донбасу. Ексклюзивне інтерв'ю - дивіться далі.   

Ексклюзив ТСН.Тижня: Треба дати Росії можливість м'яко відійти з Донбасу - Курт Волкер

Залиште свій коментар

Вибір редакції