Книжки вже привезли до оборонців Авдіївки.
На передовій поблизу Авдіївки з настанням перемир'я поменшало атак бойовиків на позиції ЗСУ, тож воїни отримали трохи більше вільного часу. Провокації ворога тривають, однак постійних багатогодинних боїв уже немає, йдеться в сюжеті ТСН.16:45.
Сепаратисти продовжують час від часу стріляти з гранатометів, і то досить прицільно, адже конфліктуючі сторони подекуди розділяє лише 50-70 метрів. Уже під час формального режиму тиші було важко поранено одного з оборонців промзони. "Ми з ним спілкувалися постійно, я з ним розмовляв, він говорив. Спілкування мені давало надію, що він має більше надії на життя. Молимося за нього", - розповів один із військових.
Не втрачаючи пильності, військові намагаються також урізноманітнити свій вільний від безпосередніх бойових дій час. Зокрема, прикрашають прифронтову територію українськими прапорами, частуються привезеними волонтерами новорічними льодяниками, слухають музику, а також читають книжки, адже на передову привезли справжню солдатську бібліотеку. Бійці мають зібрання творів Артура Конан-Дойля, біографічні та автобіографічні твори, історичні романи, фантастику, наукові книжки – і все українською мовою. Військові зізнаються, що можуть знайти твори на будь-який смак.
Літературу зібрали волонтери: один із блогерів запропонував друзям пожертвувати для цього книжки, і відгук пропозиція дістала величезний. Автор ідеї каже, що друковане слово допоможе військовим бодай інколи відірватися думками від суворих буднів війни та помандрувати подалі від фронту. Саме тому книг про війну в бібліотеці – мінімум. Та й до них із такою щоденною реальністю солдатів і не тягне. "І так війни достатньо", - зізнаються вони.
Напредодні ж там само під Авдіївкою концерт для фронтовиків дав знаменитий "піаніст з Майдану". Імпровізовану сцену зробили з атрибутів війни: ящиків з-під боєприпасів. Музиканта впізнавали навіть у балаклаві, адже його дивовижний образ став одним із найяскравіших символів Майдану та запам'ятався надовго.
Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська