"Вони порушили наказ": Хомчак розповів про загибель бійців Журавля і Красногрудя
Головнокомандувач ЗСУ пояснив, чому не вдалося евакуювати Ярослава Журавля, який кілька днів стікав кров'ю на полі бою.

Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак розповів, як загинули українські військові Ярослав Журавель, Микола Ілін та Дмитро Красногрудь під Зайцевим у липні 2020 року. Хомчак стверджує, що бійці певною мірою самі винні у своїй загибелі.
Про це інформує Оbozrevatel.
"Всього цього взагалі могло не статися. Була заборона на те, щоб ходити в "сіру зону". Взагалі виходити за свої позиції й лізти туди, де за шість із половиною років усе нашпиговано мінами, де все прострілюється. Цю заборону порушили Красногрудь, Журавель і ще два матроси, які стояли на спостережному посту", — зазначив Хомчак.
За його словами, ініціаторами ідеї піти у розвідку були Красногрудь і Журавель, хоч наказів їм ніхто не давав.
"Вони були класними військовими, пройшли війну, все вміли і знали. І ось вони пішли, імовірно, в розвідку, хоча їм ніхто не давав жодних розпоряджень. Вони порушили всі накази, які були", — запевнив головнокомандувач ЗСУ.
Хомчак розповів, що після того як підірвався Красногрудь, Журавель сказав двом матросам відступати. Далі українська сторона запустила для розвідки безпілотник, повідомила про ситуацію ОБСЄ, і коли було отримано підтвердження від окупантів, українські військові разом з офіцерами СЦКК вирушили забрати тіло бійця.
"Доходять до зони видимості тіла Красногрудя і в цей момент із кущів лунає черга. Журавель падає. Група вся повертається. Їм ставлять запитання — де Журавель? Вони відповідають, що він – 200-й, а повернулися, щоб всю групу не підставити під удар. Чому лейтенант, який був командиром другої групи (вони йшли ще разом з Журавлем), ухвалив рішення залишити там воїна? Я не знаю. У межах кримінального провадження зараз йде розслідування", — сказав Хомчак.
Він запевнив, що для евакуації Журавля було сформовано групу. Головнокомандувач ЗСУ стверджує, що бійця намагалися врятувати, але внаслідок цього ще один військовослужбовець загинув, другий був поранений.
Також він прокоментував заяву батька Журавля про те, що суд зобов'язав ДБР зареєструвати заяву про бездіяльність верховного головнокомандувача і президента Володимира Зеленського у цій справі.
"Я прекрасно розумію батька Ярослава Журавля. До речі, він воював зі своїм сином, пройшов війну. Батько має право висувати претензії кому завгодно. Але я ставлю себе і на місце того командира, який ухвалював рішення. Відправив би я когось, втративши вже стільки людей? Відправив би на смерть? Тим більше, коли там все прострілюється", — розмірковує Хомчак.
Нагадаємо, що 13 липня 2020 року бойовики обстріляли українських військовослужбовців, які евакуйовували тіло загиблого бійця Дмитра Красногрудя біля Зайцевого на Донбасі.
Було вбито військового медика Миколу Іліна, один військовий був поранений, інший отримав бойову травму. Травмованого евакуювали, поранений Ярослав Журавель залишився на полі бою. Він втратив багато крові і помер через декілька днів. Тіло Журавля вдалося повернути аж 21 липня.
Відео Українських героїв-захисників, які загинули біля Зайцевого, посмертно відзначили держнагородами
Відзначили державними нагородами посмертно українських героїв-захисників, які 13-го липня дістали смертельних поранень в районі селища Зайцеве, поруч із окупованою Горлівкою. Тоді після підриву на ворожій міні на евакуацію тіла загиблого командира-розвідника вирушили побратими у супроводі українських офіцерів. І, попри те, що існувала домовленість про тишу, російські убивці з трьох сторін розстріляли групу евакуації. Ордени "За мужність" 3-го ступеню передадуть родині військового медика Миколи Іліна, який був у складі групи евакуації, рідним сержанта-розвідника Ярослава Журавля та близьким командира розвідвзводу Дмитра Красногрудя.
