До розробки дизайну приєдналися вихованці Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
Укрпошта на честь вшанування "кіборгів" Донецького аеропорту з 22 січня 2020 року вводить в обіг поштову марку "Вони вистояли! Не витримав бетон!".
Про це повідомляється на сайті національного поштового оператора.
"Вона є даниною вшанування українських воїнів, які протягом 242 днів боронили Донецький аеропорт", - йдеться у повідомленні.
На марках зображено "кіборга" та символ летовища – диспетчерську вишку, яку до останнього утримували українські захисники і яка впала 13 січня 2015 року.
Автором марки став художник Андрій Єрмоленко, відомий в Україні завдяки нашивкам для сотень Євромайдану і воїнів АТО (зокрема, "Укроп"), та серії неофіційних логотипів для найбільших міст України "United Colours of Ukraine ", а також вихованці Київського військового ліцею ім. І. Богуна.
Як зазначили в Укрпошті, урочиста церемонія спецпогашення поштової марки відбудеться 22 січня в Національному музеї історії України у Другій світовій війні у Києві за участю захисників Донецького летовища, ветеранів АТО/ООС, міністра інфраструктури України Владислава Криклія, міністра у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Оксани Коляди, генерального директора Укрпошти Ігоря Смілянського та авторів.
Тираж поштової марки 130 тисяч примірників, вартість - 9 грн. До поштової марки випущено конверт "Перший день" та виготовлено штемпель спецпогашення.
Нагадаємо, щороку 16 січня в Україні вшановують захисників, які тримали оборону Донецького аеропорту з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року. Оборона терміналів аеропорту тривала 242 дні. Бої за Донецький аеропорт стали символом незламності та бойового духу українського війська, а захисники терміналів отримали прізвисько - "кіборги". За даними Міноборони України, за весь час оборони летовища загинуло понад 100 українських військових, близько 440 зазнали поранень. Багатьох із них відзначено державними нагородами, деяких, на жаль, посмертно.
ТСН.ua згадує, як тривала боротьба за аеропорт, а також історії "кіборгів", які його захищали до останнього - у наших найкращих спецпроєктах.