Все більше жінок, які змушені були залишити свої домівки через війну, опановують професію сапера

Все більше жінок, які змушені були залишити свої домівки через війну, опановують професію сапера

Вчителі, ювеліри, продавчині і юристи з різних куточків України, які нині охоплені війною, стали саперами на Київщині.

Міжнародна гуманітарна місія випускає вже третій курс демінерів, які розчищатимуть українську землю від російських снарядів. У групі об’єднались переселенці і люди різних професій, яких «рускій мір «звільнив від даху над головою і мирного життя, йдеться в ТСН.

У міжнародній компанії набирають на навчання навіть без спеціальних навичок.

Марина навіть і гадки не мала, що вона стане інструктором з розмінування. Допоки на її рідний Донбас 2014 року не прийшла війна. А її діти після занять у школі почали розповідати мамі, як небезпечно тепер гуляти зеленими зонами. Відтоді колишня економістка житлово-комунального господарства Краматорська має офіс під відкритим небом і вчить інших шукати вороже залізяччя, яким Росія нашпиговує нашу землю.

Дарія уважно прощупує землю під керівництвом інструкторки. Через три дні у дівчини фінальний іспит, а далі робота на справжньому, а не навчальному мінному полі. Тут, на Київщині, неподалік власного дому. Дарія із Броварів і увесь час боїв на околицях міста спостерігала за ними з вікон власного будинку. Каже, на курс саперів прийшла підготовленою. Бо не просто бачила снаряди, а й за звуком прильотів розрізняє, із чого гатять окупанти. «Тут поруч мій дім. У мене є дитина і не хотілося, щоб вона потрапила десь на от таке поле», - каже дівчина.

У цій групі - майже сотня новоспечених саперів. Вже скоро їх розподілять по загонах і вони працюватимуть у Броварському районі, де ще взимку точилися пекельні бої за лівобережжя столиці.

Місія гуманітарна, бо не лише тому, що за британсько-американський кошт допомагає українським піротехнікам розміновувати територію. А й через те, що уже третій курс випускників - це здебільшого переселенці з різних куточків України, які нині охоплені війною. Тут зібралися люди різного віку і геть різних професій.

І серед них чимало жінок, нині - це третина групи. І буде більше, кажуть у міжнародній організації, адже наступний курс саперів планують провести на Чернігівщині, а далі сподіваються розширити звільнені території. «Якщо людина складає іспити, фізично здорова і здатна працювати на відкритому повітрі в таких умовах. Ми даємо їй можливість працювати, заробляти гроші і кар’єрно рости, і до того ж, допомагати країні», - каже менеджерка зі зв'язків із громадськістю гуманітарної організації HALO TRUST Олеся Фесенко.

Нині в Україні через російську агресію-  аж 270 тисяч квадратних кілометрів території потребують розмінування. Це більше навіть, ніж Донецька і Луганська області, разом узяті. Аби їх очистити від снарядів та мін, треба, щонайменше, 10 років. Це за умови, що бої припиняться. Тож роботи у саперів - на роки вперед, впевнена Олена. Вона бере свою робочу сумку і йде у поле Київщини та сподівається, що скоро повернеться на рідний і мирний Донбас, аби там завершити свою гуманітарну місію.

Читайте також:

Священник, який матері загиблого заявив, що в Україні "спецоперація, а не війна", відмовляється від своїх слів

Україна і Польща домовились про відкриття додаткового пункту пропуску, щоб зменшити рекордні черги на кордоні

"Вове П. лично в руки": українці скинулись на дрони-камікадзе і тепер залишають для ворога послання на їхніх крилах

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація