За інформацією Ступака, наші військові на півдні та сході кажуть, що відчувають нестачу боєприпасів, важкої техніки, бо пріоритет №1 – це Курська область.
Курська операція була успішною до перших чисел вересня, коли ЗСУ розширювали підконтрольну територію. Проте зараз Силам оборони краще відійти з Курщини.
Таку думку висловив військовий аналітик, колишній співробітник СБУ Іван Ступак в ефірі "Суспільного".
30% від контрольованої території Курщини ми втратили
"Курська операція була успішною до перших чисел вересня. Це дійсно було успішно, коли ми розширили територію впливу на цю область. На піку ця площа досягала 900 кв. км. Станом на зараз це 611 кв. км відповідно до даних аналітиків ДіпСтейт. Але по факту ми не знаємо, яка територія. Але на 30% ми територію там втратили з тієї, що контролювали раніше. А ціна за цю операцію – дуже висока, ми несемо там втрати людей і техніки", – зазначив Ступак.
Він навів дані західних аналітиків, що за три місяці цієї операції Україна втратила приблизно 300 одиниць різноманітної техніки – пікапи, багі, важку техніка тощо.
"Тобто по 100 одиниць кожного місяця ми там втрачаємо. Росіяни втратили трохи менше – 250-260 одиниць", – прокоментував Ступак.
На його думку, перша частина операції була дійсно дуже вдалою, бо це зруйнувало плани Кремля, поповнило наш обмінний фонд, показало світові слабкість оборони РФ.
Що потрібно було робити раніше
"Але зараз ми зупинилися, тупцюємо на місці. Я не бачу воєнного рішення в цій операції далі. Тобто перебуваємо там тому, що перебуваємо… Таймінг дуже важливий. Коли наші військові зайшли, були на піку, були всі максимальні бонуси, які можна було видавити з цієї ситуації, потім треба було урочисто під гімн України знімати прапор з міста Суджа і казати: ми досягли всіх своїх цілей, виходимо, а якщо буде необхідно, ми сюди ще повернемося", – вважає Ступак.
Курщина на Донеччину: заміна нерівноцінна
Він звернув увагу, що Сили оборони тримають частину Курської області, але втрачають водночас міста й села Донеччини. Наприклад, Покровська агломерація до початку війни нараховувала 100 тисяч людей. А в Суджі до війни було 5 тисяч населення.
"Жовтень місяць – ми втратили Вугледар, Курахівку, Селидово. В листопад ми зайшли з тим, що росіяни мають плани захопити місто Курахове. Припускаю, що в цьому місяці воно буде захоплене. Місто Покровськ готується до оборони. Дніпропетровська область – 20 кілометрів від Покровська. Негативний сценарій – місто Покровськ захоплене. І що тоді? Росіяни зупиняться? Сумнівно. Вони можуть спробувати зайти вглиб Дніпропетровської області, щоб проголосити її своєю", – попередив про небезпеку експерт.
На Курщині – найкращі українські війська
За словами Ступака, наші військові на півдні та сході кажуть, що відчувають на собі нестачу боєприпасів, важкої техніки, бо пріоритет №1 – це Курська область.
"Все йде туди першочергово – найкращі війська, забезпечення, техніка, зокрема американська, якої не вистачає для інших підрозділів. Плюс – увага Генерального штабу", – розповів Ступак.
На його думку, більш доречним для ЗСУ є зараз вийти з Курської області.
Крім того, Ступак припускає, що Курська операція прискорила появу північнокорейських військових на фронті.
Нагадаємо, сьогодні головком ЗСУ Олександр Сирський розкрив мету Курської операції ЗСУ. Нардепка Безугла заявила, що цією заявою Сирський готує виведення військ з Курщини.
Читайте також: