Ядерний тероризм РФ: Рівненська АЕС зупинила роботу одного з чотирьох енергоблоків, а Хмельницька - два

Автор
Катерина КузнецоваКатерина Кузнецова
Дата публікації
Перегляди
12к
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Ядерний тероризм РФ: Рівненська АЕС зупинила роботу одного з чотирьох енергоблоків, а Хмельницька - два

Фото: УНІАН

Генеральний директор Гроссі назвав це "дуже тривожним розвиток подій".

Через ракетні удари РФ 15 листопада Рівненська АЕС зупинила роботу одного з чотирьох енергоблоків, а Хмельницька - два. 

Про це йдеться на сайті МАГАТЕ.

У повідомленні зазначається, 15 листопад Хмельницька атомна електростанція (ХАЕС) втратила повний доступ до електромережі більше ніж на 9 годин, тому вона була змушена перейти на дизельні генератори для резервного живлення. Після того, як станція відновила зовнішню електроенергію через дві резервні лінії електропередач 330 кіловольт (кВ) дизель-генератори були зупинені. 

"Підключення ХАЕС до електромережі було повністю втрачено о 18:35 за місцевим часом 15 листопада після того, як протягом двох з половиною годин через ракетні обстріли енергетичної інфраструктури країни були втрачені чотири діючі лінії електропередач. У цей період було зупинено два реактори станції, що призупинило подачу електроенергії домогосподарствам, заводам тощо", - сказано у заяві. 

Також через ракетний тероризим Росії була зупинена робота одного з чотирьох енергоблоків Рівненської АЕС. Повідомляється, що електростанція втратила підключення до однієї з ліній електропередач напругою 750 кВ. У результаті АЕС знизила потужність, а один із чотирьох її блоків автоматично відключився, о 04:00 збільшила потужність ще одного з енергоблоків, щоб продовжити подачу електроенергії в українську мережу.

"Це був дуже тривожний розвиток подій. Він показує потенційні ризики ядерної безпеки, з якими стикаються всі ядерні об’єкти України під час цієї жахливої ​​війни, а не лише Запорізька атомна електростанція. У той час, як на Хмельницькій атомній електростанції відновлено дистанційне електропостачання, вчорашня втрата електроенергії чітко демонструє, що ситуація з ядерною безпекою та захищеністю в Україні може раптово погіршитися, підвищуючи ризик ядерної аварії", – прокоментував генеральний директор Гроссі. 

Нагадаємо, Росія від 24 лютого масовано обстрілює ракетами Україну, через що періодично запроваджують відключення електроенергії. Попереджають, що відключення може зрости вдвічі – до шести-восьми годин за раз.

Українська розвідка вважає, що ракетний терор триватиме. Мета росіян - це дестабілізація ситуації в Україні та поширення паніки серед цивільних.

Війна Росії проти України: лідери G20 випустили спільну заяву

Війна Росії проти України: лідери G20 випустили спільну заяву

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація