Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Як кіборги: жителі Опитного на передовій порівняли свій побут із труднощами оборонців ДАП

Мирні мешканці просять про увагу влади до їх ситуації.

Жителі кількох селищ на Донеччині хочуть бачити в себе бодай якесь начальство, а їхні селищні ради розбомблені або лишилися на окупованих територіях. Через це люди не можуть ані прописатися, ані оформити пенсії, ані отримати акти про руйнування їхніх будинків, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

У напівпорожньому селищі Опитне неподалік Авдіївки місцеві нарікають на повну ізоляцію – дороги до населеного пункту закриті. "Ми, як кіборги. В аеропорту свої, ми свої. Ми лишилися без нічого", - розповідає Наталія Шестакова на рештках свого будинку, котрий у 2015 році просто знесло потужним снарядом. Але жінка досі немає жодного папірця про те, що її майно знищене війною, бо комісії на передову не їздять, а зафіксувати руйнування інакше неможливо. "Кажуть, тут небезпечно, тільки по завершенні бойових дій будуть вирішувати це питання. А коли вони завершаться?", - питає жителька селища.

ВідеоМешканці кількох селищ на Донеччині скаржаться на відсутність місцевої влади

Мешканці Пісків, Сєверного, Водяного та Опитного хочуть бачити в себе бодай якусь місцеву владу. Селищні ради або розбомбило, або лишились на окупованих територіях. Люди не можуть ані прописатись, ані оформити пенсії, ані отримати акти про руйнування їхніх будинків.

Мешканці кількох селищ на Донеччині скаржаться на відсутність місцевої влади

Все, що лишилось від будинку – це ключі, котрі вона досі зберігає в Авдіївці, де винаймає будинок разом із чоловіком-діабетиком та старенькою бабусею. Четвертий рік люди переїжджають із хати в хату. До війни у Опитному жили майже 800 людей, зараз заледве половина. Скільки зруйновано будинків, якого ремонту потребують – жодного акта жодна немає. Руїни просто поросли кущами. "Протягом трьох років так заросло все, практично до будинків не підійдеш", - каже один із місцевих.

Він упевнений, що доводити пошкодження будинків саме від війни буде надзвичайно складно, бо вцілілі, але покинуті, руйнують дерева, як ростуть поблизу. "Будинки розвалюються самостійно, без прильотів. Якщо не зробити тепер, це можна буде списати на стихійні лиха", - міркує Радіон Лєбєдєв. Якби були акти, люди могли б отримати хоч якусь допомогу від гуманітарних місій, котра для місцевих відчутна, адже люди вже котрий рік живуть без світла та води, а продукти завезти в Опитне дуже складно – доводиться тягти на собі понад 6 км із Авдіївки.

Фотогалерея Бойовики масово випалюють будинки в Південному на Донбасі (6 фото)

Коли ж заливають дощі, селище повністю відрізане – у березні ніхто не міг вийти надвір. Проблему хоч частково вирішило б створення військово-цивільної адміністрації для населених пунктів Піски, Сєверне, Водяне та Опитне. Тоді б люди могли б принаймні озвучити проблеми владі на місцях, але в Донецькій адміністрації вважають, що це недоцільно – вирішувати всі питання має Ясинуватська рада.  Вона зараз працює в Очеретиному, що в 35 км від Опитного. Жителі останнього навіть не знають, де розташований цей орган влади.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції