Перший бій прийняла на себе група працівників СБУ.
13 квітня 2014 року поблизу Слов'янська відбувся перший бій, під час якого загинув боєць спецпідрозділу "Альфа" Геннадій Біліченко. Пізно ввечері Рада з нацбезпеки та оборони оголосила Антитерористичну операцію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.
Наталя та Денис, дружина та син, вперше приїжджають на місце загибелі Біліченка. Капітан СБУ, 20 років на службі, 180 бойових виходів – для них просто чоловік та батько, якого вони втратили.
"Людина помирає двічі. Перший раз, коли перестає битися серце, а другий – коли про неї забувають. Велике прохання: не забути всіх цих хлопців, які найдорожчою ціною ризикують. Дуже важливо їх не забувати", - просить дружина загиблого Наталя.
У тому бою Андрій Черкащин дістав дві кулі в живіт, але відстрілювався і відігнав нападників. Твердить, що атакували одночасно не тільки з машини, але й лісу – іншого напрямку.
Менше ніж за місяць зовсім поряд загинув Олександр Онищенко, Руслан Лужевський, Віктор Долинський і Тарас Сенюк. Знову збула засідка та кругова оборона. Співробітники СБУ кажуть, що тоді не очікували, що так зване "ополчення" стрілятиме настільки прицільно, на ураження і не лише з автоматів та кулеметів, а й гранатометів.
Вояки зрозуміли, що воювати на Донбасі доведеться з російськими кадровими військовими. І були вже до цього морально готовими. Але не очікували, що частина населення так швидко почне ненавидіти українську армію, в якій служили і їхні рідні. Й подумати не могли, що люди, одурманені російською пропагандою, почнуть вірити в "розіп'ятих немовлят", кривавих бандерівців і лягатимуть під гусениці бронетехніки.
Навесні 2014 року сепаратисти закріплювалися не лише у Донецьку та Луганську, але вже захопили Слов'янськ, Краматорськ і збиралися просуватися далі. Їхньою метою був Київ. По всій Україні почали збиратися воїни, щоб захищати Батьківщину.
У ніч з 13 на 14 квітня оголосили Антитерористичну операцію. Планували, що вона закінчиться за кілька тижнів, максимум за місяць. Натомість збройний конфлікт з Росією триває досі. За цей час кількість постраждалих від війни українців стала вимірюватися десятками тисяч осіб.
Кореспондент ТСН Олександр Загородний