Як починалася війна: два роки тому на Донбасі було оголошено Антитерористичну операцію

Як починалася війна: два роки тому на Донбасі було оголошено Антитерористичну операцію

Війні на Донбасі виповнилося два роки / Фото: Держприкордонслужба України

Перший бій прийняла на себе група працівників СБУ.

13 квітня 2014 року поблизу Слов'янська відбувся перший бій, під час якого загинув боєць спецпідрозділу "Альфа" Геннадій Біліченко. Пізно ввечері Рада з нацбезпеки та оборони оголосила Антитерористичну операцію, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Наталя та Денис, дружина та син, вперше приїжджають на місце загибелі Біліченка. Капітан СБУ, 20 років на службі, 180 бойових виходів – для них просто чоловік та батько, якого вони втратили.

"Людина помирає двічі. Перший раз, коли перестає битися серце, а другий – коли про неї забувають. Велике прохання: не забути всіх цих хлопців, які найдорожчою ціною ризикують. Дуже важливо їх не забувати", - просить дружина загиблого Наталя.

З початку АТО минуло два роки

З початку АТО минуло два роки

У тому бою Андрій Черкащин дістав дві кулі в живіт, але відстрілювався і відігнав нападників. Твердить, що атакували одночасно не тільки з машини, але й лісу – іншого напрямку.

Менше ніж за місяць зовсім поряд загинув Олександр Онищенко, Руслан Лужевський, Віктор Долинський і Тарас Сенюк. Знову збула засідка та кругова оборона. Співробітники СБУ кажуть, що тоді не очікували, що так зване "ополчення" стрілятиме настільки прицільно, на ураження і не лише з автоматів та кулеметів, а й гранатометів.

Вояки зрозуміли, що воювати на Донбасі доведеться з російськими кадровими військовими. І були вже до цього морально готовими. Але не очікували, що частина населення так швидко почне ненавидіти українську армію, в якій служили і їхні рідні. Й подумати не могли, що люди, одурманені російською пропагандою, почнуть вірити в "розіп'ятих немовлят", кривавих бандерівців і лягатимуть під гусениці бронетехніки.

Два роки АТО

Навесні 2014 року сепаратисти закріплювалися не лише у Донецьку та Луганську, але вже захопили Слов'янськ, Краматорськ і збиралися просуватися далі. Їхньою метою був Київ. По всій Україні почали збиратися воїни, щоб захищати Батьківщину.

У ніч з 13 на 14 квітня оголосили Антитерористичну операцію. Планували, що вона закінчиться за кілька тижнів, максимум за місяць. Натомість збройний конфлікт з Росією триває досі. За цей час кількість постраждалих від війни українців стала вимірюватися десятками тисяч осіб.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Повʼязані теми:

Наступна публікація