Як вирішити конфлікт та чи є Росія агресором: що думають мешканці підконтрольного Донбасу про війну на Сході

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У Луганській області суспільні настрої значно лояльніші до Росії, ніж у Донецькій.

Більшість мешканців підконтрольної частини Донецької області вважає Росію країною-агресором та винуватцем війни на Донбасі, натомість у Луганській області суспільні настрої значно лояльніші.

Про це йдеться в опитуванні Фонду "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та Центру політичної соціології за 18 лютого – 2 березня 2020 року.

За даними дослідження, понад 75% мешканців Донецької області вважають Росію стороною конфлікту на Донбасі, тоді як в Луганській області таких лише 46,5%. Однак за 2 роки ця цифра зростає. Водночас зростає і кількість тих, які так не вважають. На думку 63,5% опитаних у Донецькій області наразі триває війна між Україною та Росією. У Луганській області так вважають лише 37,9%.

Поступово знижується серед населення і ставлення до безпосередньої участі Росії у бойових діях на Сході. 34,7% у Донецькій області та 31,5% у Луганській вважають, що РФ підтримує бойовиків винятково на міжнародному рівні та дипломатичним шляхом. Водночас 45,5% мешканців Донеччини та усього 20,4% мешканців Луганщини запевняють, що Росія повністю контролює так звані "республіки" і керує їхніми військовими та політичними діями.

Значна різниця між областями помітна і в питання можливого вирішення конфлікту на Донбасі. На Донеччині найпопулярніший варіант припинення війни та повернення окупованих територій – це зміцнення економічного та військового потенціалу України (31,2%). Водночас у Луганській області найбільш ефективним шляхом вважають проведення прямих перемовин із "Л/ДНР" та визнання їхньої влади (38,3%).

Такі поступки бойовикам, як проведення виборів на їхніх умовах, амністія або ж формування правоохоронних органів та судів на окупованому Донбасі винятково із місцевих представників, мешканці підконтрольних частин Донецької та Луганської областей переважно вважають неприйнятними. Водночас понад 50% погоджуються на можливе надання регіону російської мови як другої державної і закріплення цього в Конституції. Також половина готова до надання територіям особливого статусу і можливих перемовин із ватажками "Л/ДНР".

Однак переважна більшість мешканців Луганщини та Донеччини виступають за повернення "республік" до складу України. Менше 10% вважають, що "Л/ДНР" мають стати незалежними або приєднатися до Росії. Майже 60% мешканців Донеччини зазначають, що окуповані території мають повернутися до України у такому ж статусі, як були раніше, тоді як в Луганській області таких лише 40%.

Загалом у кожній з областей було опитано по 500 респондентів за вибіркою, що репрезентує доросле населення областей (за винятком окупованих територій). Вибірка репрезентативна за такими показниками як вік, стать та місце проживання. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,5%.

Відео ТКГ вдалося домовитися про обмін полоненими на Донбасі до Великодня

Повернутися додому до Великодня. В межах переговорів у Мінську вдалося домовилися про обмін полоненими на Донбасі. За повідомленнями з офісу українського президента, - наразі тристоронній контактній групі вдалося узгодити списки взаємно утримуваних осіб. Перемови у форматі відеоконференції ініціював Київ.  

ТКГ вдалося домовитися про обмін полоненими на Донбасі до Великодня

Залиште свій коментар

Вибір редакції