Як війна дронів змінила ситуацію на фронті в Україні: оцінка американських аналітиків

Як війна дронів змінила ситуацію на фронті в Україні: оцінка американських аналітиків

Безпілотники / Колаж: ТСН.ua / Фото: ТСН.ua

За словами українських аеророзвідників, розрізнити українські та російські безпілотники буває доволі складно.

Російські війська продовжують адаптувати свою тактику безпілотників уздовж лінії фронту в рамках "гонки" наступальних та оборонних озброєнь. Ці дії спрямовані, щоб пом’якшити українські технологічні адаптації.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни (ISW).

Аналітики навели статтю Washington Post, у якій оператори українських безпілотників повідомили, що кількість безпілотників, які використовують як російські, так і українські сили, зробила поле бою "майже прозорим", але що російські війська значно посилили радіоелектронну боротьбу (РЕБ) від осені 2023 року.

Оператори українських безпілотників заявили, що розрізнити українські та російські безпілотники буває доволі складно, оскільки в радіусі 10 кілометрів можуть одночасно працювати близько 100 російських та українських розвідувальних і ударних безпілотників. Українські оператори безпілотників також розповіли, що російські війська розуміють, наскільки цінні українські оператори безпілотників, і спеціально завдають ударів по них керованими бомбами та системами залпового вогню (РСЗВ).

Український інструктор з безпілотників і командир бригади заявив 15 квітня, що російська оборонно-промислова база швидко розробляє безпілотники, які працюють на широкому діапазоні частот, щоб українським системам РЕБ було складніше їх збивати. Він також зазначив, що обидві сторони все частіше використовують безпілотні літальні апарати FPV, які рік тому не були такими популярними.

"Восени 2023 року ISW помітила збільшення використання російських розвідувальних та FPV безпілотників уздовж лінії фронту, а також скарги Росії на відсутність достатньої кількості засобів РЕБ, особливо на півдні України", - йдеться у звіті.

Нагадаємо, 14 квітня The Washington Post написала, що дрони змінюють події на фронті в Україні, як танки під час Першої світової.

Читайте також:

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація