Є ознаки, що росіяни можуть почати другу хвилю наступу: військовий аналітик розповів деталі

Є ознаки, що росіяни можуть почати другу хвилю наступу: військовий аналітик розповів деталі

Бої за Харківську область / Фото: ТСН.ua

Олександр Коваленко зазначив, що російські окупанти можуть знову готуватися до нового прориву, на це вказують декілька ознак.

Наступ, який 10 травня Росія розпочала на Харківщину, з тріском провалився. Однак російські окупанти можуть знову готуватися до нового прориву, на це вказують кілька ознак. Зокрема, те, що ворог провів перегрупування у Бєлгородській області, і передислокував туди деякі підрозділи для підсилення.

Про це розповів військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко у коментарі "24 Каналу".

"Це все вказує на те, що вони можуть розпочати другу хвилю наступу на Харківщину, аби здобути успіху в районі Вовчанська або у напрямку Липців", – припустив Коваленко.

Окупанти, найімовірніше, спробують більше тиснути на Липці. Оскільки цього разу навіть не змогли дійти до населеного пункту та зачепитися за його околиці. Для так званої ворожої "Харківської операції" – це повне фіаско та ганьба. Хоча Вовчанськ також залишається пріоритетом, який у разі захоплення дозволить зайняти всю північну та частково центральну частину міста.

Які заходи на випередження проводить Україна

Своєю чергою, за словами військового оглядача, Генштаб ЗСУ фіксує та контролює переміщення російських сил та засобів на території Бєлгородщини. Завдяки можливості завдання ударів західною зброєю по Росії деякі їхні пересування нівелюються атаками на випередження. Також готується відповідна кількість техніки та особового складу, аби можна було використовувати й резерви, й передові.

"Нічого неочікуваного не відбулося, як і наступ 10 травня, про нього всі говорили. Проблематика у тому, що росіяни мали змогу пройти "сіру зону". Тоді ми ще не мали дозволу знищувати їх західною зброєю на території Росії. Тому доводилося на відповідних відстанях бачити, як вони формують свої підрозділи та готуються до наступу", – пояснив Олександр Коваленко.

Раніше ТСН.ua повідомляв про бої на Харківському напрямку: чи є просування РФ, яка ситуація у Вовчанську та Боровій та де контратакують ЗСУ.

Запеклі бої поблизу траси Бахмут-Покровськ! Гарячий репортаж з Харківщини!

Запеклі бої поблизу траси Бахмут-Покровськ! Гарячий репортаж з Харківщини!

Читайте також провідні новини дня:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація