Юридична колізія. Військові не зможуть розірвати контракти з армією до кінця війни

До закінчення особливого періоду проміняти контрактну армію можна хіба що на лікарню чи в'язницю.

З військовими, які підписали довгострокові контракти на службу, виникла юридична колізія – вони служитимуть до повної демобілізації, тобто до закінчення війни, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Короткостроковий контракт на півроку вже підписали 2,5 тисячі солдатів та офіцерів, звітують у міністерстві. Це єдиний тип контракту, який дає можливість військовому залишити службу до закінчення війни. Всі, хто підписав інший тип контракту – воюватимуть до кінця.

Армійський контракт – це дуже непростий тип договору про працю. Його не можна просто взяти й розірвати, навіть якщо вам здається, що роботодавець вас обманює, грубо не виконує умови або ж ви знайшли іншу кращу роботу. Як правило, для того аби припинити дію контракту потрібно, щоб сталося щось дійсно погане – в разі смерті військовослужбовця або його важкого поранення чи хвороби; за сімейними обставинами; якщо солдат – серйозний порушник дисципліни і має відповідати перед судом. Тобто до закінчення особливого періоду проміняти контрактну армію можна хіба що на лікарню чи в'язницю.

ВідеоСьомої хвилі мобілізації поки не буде

У Міністерстві оборони запевняють, що розірвати контракт не можна навіть через суд. А от якщо права солдата порушуються, то він має добиватися справедливості у командування - і домогтися, аби форму видали, борщ доварили, зарплатню не затримували.

Начальник відділу комплектування військовослужбовців за контрактом Андрій Полонський - один із тих, хто підписав контракт. Його дія вже мала б закінчитися, але договір подовжився автоматично - до закінчення особливого періоду. Так само буде і у тих військових, які підписали контракти на 3 чи 5 років.

Завершити так званий особливий період може тільки президент наказом про повну демобілізацію. Тобто коли контрактник зможе повернутися до мирного життя – не знає ніхто.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: