Юридична колізія. Військові не зможуть розірвати контракти з армією до кінця війни

До закінчення особливого періоду проміняти контрактну армію можна хіба що на лікарню чи в'язницю.

З військовими, які підписали довгострокові контракти на службу, виникла юридична колізія – вони служитимуть до повної демобілізації, тобто до закінчення війни, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Короткостроковий контракт на півроку вже підписали 2,5 тисячі солдатів та офіцерів, звітують у міністерстві. Це єдиний тип контракту, який дає можливість військовому залишити службу до закінчення війни. Всі, хто підписав інший тип контракту – воюватимуть до кінця.

Армійський контракт – це дуже непростий тип договору про працю. Його не можна просто взяти й розірвати, навіть якщо вам здається, що роботодавець вас обманює, грубо не виконує умови або ж ви знайшли іншу кращу роботу. Як правило, для того аби припинити дію контракту потрібно, щоб сталося щось дійсно погане – в разі смерті військовослужбовця або його важкого поранення чи хвороби; за сімейними обставинами; якщо солдат – серйозний порушник дисципліни і має відповідати перед судом. Тобто до закінчення особливого періоду проміняти контрактну армію можна хіба що на лікарню чи в'язницю.

Сьомої хвилі мобілізації поки не буде

Міноборони звітує, що кількість контрактників дозволяє більше не мобілізовувати звільнених у запас. Тепер служитимуть лише ті, хто сам цього захотів. Основну ставку роблять на тих, хто підпише договір на півроку служби, а от з тими, хто підписав контракти на довші терміни виникла колізія – вони служитимуть до повної демобілізації, тобто до закінчення війни.

У Міністерстві оборони запевняють, що розірвати контракт не можна навіть через суд. А от якщо права солдата порушуються, то він має добиватися справедливості у командування - і домогтися, аби форму видали, борщ доварили, зарплатню не затримували.

Начальник відділу комплектування військовослужбовців за контрактом Андрій Полонський - один із тих, хто підписав контракт. Його дія вже мала б закінчитися, але договір подовжився автоматично - до закінчення особливого періоду. Так само буде і у тих військових, які підписали контракти на 3 чи 5 років.

Завершити так званий особливий період може тільки президент наказом про повну демобілізацію. Тобто коли контрактник зможе повернутися до мирного життя – не знає ніхто.

Кореспондент ТСН Наталя Нагорна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: