Зброя - найкращий спосіб зупинити Росію, наголосив Кулеба.
Блекаут в Україні через нові масовані удари Росії по енергетичній інфраструктурі можливий, але нестабільна ситуація навряд чи вплине на виїзд українців за кордон.
Таку думку висловив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба в інтерв'ю німецькому каналу ARD.
Голова МЗС переконаний, що навіть у разі повного знеструмлення масової хвилі біженців з країни не буде. Громадяни залишаться вдома, але можуть переїжджати в сільську місцевість, де є можливість топити дровами.
"Німеччина також багато робить у невійськовій сфері для підтримки України. Ми дуже вдячні за це. Але найкращий спосіб зупинити Росію — це, звичайно, зброя", — заявив Кулеба.
Яка ситуація зі світлом в Україні
Нагадаємо, віцепрем'єр - міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков заявив, що внаслідок обстрілів армії РФ в Україні значно пошкоджено близько половини критичної електроенергетичної інфраструктури. Щобільше - деякі об'єкти повністю зруйновано.
За даними президента Володимира Зеленського, після останньої атаки росіян 5 грудня енергосистема України досі відновлюється. Найскладніша ситуація - в Одеській області.
Регіон повторно атакували росіяни дронами-камікадзе в ніч проти 10 грудня.
Станом на 11 грудня через обстріли окупантів 300 тисяч осіб в Одеській області були без електрики. Людям поступово повертають світло.
Тим часом компанія ДТЕК "Київські електромережі" 9 грудня запровадила оновлені графіки стабілізаційних відключень з урахуванням поточної складної ситуації в енергосистемі після останніх масованих обстрілів.
Також у суспільстві вже не перший тиждень говорять про блекаут. Частково в країні він уже траплявся, зокрема 23 листопада, коли були перебої живлення мереж зв`язку загального користування.
Голова Укренерго Володимир Кудрицький пояснив, що блекаут — це стан, коли енергосистема повністю знеструмлена
За даними очільника Держспецзв’язку Юрія Щиголя, у разі повної відсутності електроенергії оператори радіо, телебачення, мобільного зв'язку повинні працювати, надавати послуги щонайменше 3 доби.
Лікарні в Україні не зачинятимуться навіть в умовах блекауту, запевнив голова МОЗ Віктор Ляшко. Однак медустановам необхідно буде скоротити кількість приміщень, що використовуються.
Також будуть призупинені планові госпіталізації та операції в лікарнях, щоб не перевантажувати медустанови.
Читайте також:
- Сплачувати за електроенергію будемо по-новому: які будуть платіжки
- Як залишатися на зв’язку, коли немає мобільної мережі: корисні поради
- Яку техніку не можна підключати до акумуляторів, це може закінчиться бідою