Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У лічених метрах від ворога: ТСН побувала на позиціях ЗСУ у промисловій зоні біля Авдіївки

Тамтешня лінія фронту живе власним життям, на яке мало впливають політичні процеси в Мінську.

На північ від окупованого Донецька українські військові обороняють свої позиції в безпосередній близькості від противника та під пильним наглядом безпілотників із неба. На околицях Авдіївки кожен боєць має бути максимально пильним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Навіть без оптики, без нічого – видно", - коментують бійці умови, в яких спостерігають за противником. Окопна війна є саме такою – без просування вперед і очі в очі з ворогом. "Працюють професійно, тобто вони знають, куди стріляють, де ми знаходимося", - зізнається солдат Валентин. Сірої зони нині майже не залишилося, визнають бійці, а відстань між учасникам конфлікту така, що з протилежного боку можна докинути ручну гранату.

Відео"Вони нас розвідували": військові розповіли про ситуацію на передовій під час ротації бойовиків

Під стрілецьким вогнем на землі та із постійно кружляючими над головами ворожими дронами - саме за такої реальності нині тримають передову північніше окупованого Донецька, українські військові. Авдіївська промзона – суцільний сталкер. Між зруйнованих будинків, здається навіть складно зрозуміти, де позиції українців, а де ворожі позиції.

"Вони нас розвідували": військові розповіли про ситуацію на передовій під час ротації бойовиків

Перестрілки в таких умовах зав’язуються дуже швидко і дуже часто. Це не залежить ні від політичних домовленостей, ні від режимів припинення вогню. "Проти нас же стоять не ті, хто домовляється в Мінську – плювали вони на ці мінські домовленості", - каже солдат Володимир. Переговори на передовій є свої – міцними словами в бік ворога. Ті, коли відповісти словом неспроможні, хапаються за зброю. Особливо ж дошкуляють бойовики після своїх ротацій, коли новоприбулі бійці промацують оборону військових і виявляють їх вогневі точки.

Пересуватися на самісінькій передовій промзони біля Авдіївки складно, бо воїнів і терористів подекуди розділяють навіть не сотні, а десятки метрів. "В середньому тут 70-80 метрів", - зізнається боєць із позивним "Аладін". Військові кажуть, що на цих позиціях особливо відчувається, що замовкає ворог лише тоді, коли його змушують замовкнути. І лише від того, наскільки потужно "насипали" армійці "заспокійливого", залежить подальша тиша в цій місцевості.

Кореспондент ТСН Олександр Моторний

Залиште свій коментар

Вибір редакції