За мінськими угодами закон про вибори в "ОРДЛО" Київ має розробляти з бойовиками - німецький посол

За його словами, вибори можуть відбуватися, якщо буде гарантована безпека організаторів.  

Закон про вибори на тимчасово окупованих територіях Донбасу повинен розроблятися спільно з представниками бойовиків.

Про це в інтерв'ю російському виданню "Нова газета" заявив посол Німеччини в Росії Рюдігер Фон Фріч.

"Ви говорите про український закон про вибори, який повинна прийняти Рада. Але, як прописано в Мінських угодах, в його розробці мають брати участь і представники "окремих районів Донецької та Луганської областей". Тут є труднощі — як я вже пояснив, вони не змогли домовитися з представниками України в контактній групі, а Росія довгий час не бажала предметно і цілеспрямовано домовлятися з цього питання в "нормандському форматі", де вона може представляти інтереси та аргументи представників цих районів. Однак ми будемо над цим працювати", - повідомив дипломат.

За його словами, вибори можуть відбуватися, якщо буде гарантована безпека організаторів, спостерігачів, виборців, кандидатів і всього заходу загалом. "Для цього потрібно забезпечити дотримання режиму припинення вогню, який поки що в повному обсязі не дотримується. Звичайно, спостереження за виборами та забезпечення безпеки під час їх проведення не входить до завдань спостерігачів Спеціальної моніторингової місії, однак можна подумати над тим, чи не могла б ОБСЄ внести в це свій внесок. Будучи тут, у Москві, директор БДІПЛ (Бюро з демократичних інститутів і прав людини. — Ред.) Міхаель Лінк заявив, що було б добре, якби задля цього була створена спеціальна поліцейська місія, яка б на час виборів забезпечувала безпеку на місцях, в тому числі і свою власну", - вважає німецький посол.

Рюдігер Фон Фрич додав, що Німеччина зараз перевіряє, наскільки це питання може бути погодженим. "Наразі створення окремої, тобто відмінної від Спеціальної моніторингової місії, місії ОБСЄ не є неможливим. Однак про мандат нової місії потрібно буде ще конкретно домовлятися", - констатував посол.

Нагадаємо, під час останнього перебування в Києві держсекретаря США з питань Європи і Євразії Вікторії Нуланд розгорівся скандал щодо проведення виборів на Донбасі. Її ймовірні висловлювання оприлюднила"Самопоміч". Згідно з повідомленням політсили, США нібито розраховують на те, що Україна проведе вибори на окупованих територіях Донбасу вже цього літа. Також Держдеп нібито наполягав на тому, щоб Україна вписала до Конституції особливий статус для окупованих територій і забезпечила амністію бойовикам

Наступного дня на прес-концеренції Нуланд прокоментувала заяви "Самопомочі" і заявила, що конкретні дати проведення виборів на окупованому Донбасі під час зустрічей не називалися. Вона підкреслила, що інтерпретації окремих народних депутатів є некоректними. Більш того, вона додала, що США "дали абсолютно чітко зрозуміти, що для виконання вимоги проведення виборів у відповідності з Мінськими домовленостями потрібно забезпечити мирні умови, потрібно забезпечити безпеку, щоб ОБСЄ мало відповідний доступ. І повинні бути створені умови для кандидатів у питанні висунення своїх кандидатур, агітації за себе, спілкування з виборцями".

Також американський дипломат підкреслила, що на Донбасі повинні пройти справжні вибори, на яких громадяни зможуть обрати своїх лідерів, а не маріонеток Москви.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: