Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
За п’ять років ніяк не відчули: на Донбасі дивуються істерикам у тилу через воєнний стан

Журналісти опитали простих жителів прифронтової зони.

Мешканці прифронтових міст уже п’ятий рік фактично живуть у режимі воєнного стану. Водночас багато з них навіть не знають, що на їхній території весь цей час повноваження військових законодавчо розширені, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Місто Бахмут у 20 км від лінії фронту, у ньому працюють ринки, магазини, хоча де-факто тут уже який рік діє той самий воєнний стан. На запитання, як на собі люди відчувають його дію, відповідь однакова в усіх: "Ніяк". На уточнення, чи ніхто з військових не забирає квартир, машин – мешканці перепитують: "Ні, а що, треба віддавати?". Жителі Бахмута кажуть, що за всю війну не відчули ніяких обмежень своїх прав або чогось подібного. "Ви просто покажіть, що люди працюють і все добре. Нічого не змінилося", - просять вони.

ВідеоМешканці прифронтових міст майже не відчують введення воєнного стану

Мешканці прифронтових міст вже 5-й рік фактично живуть у режимі воєнного стану. Хоча багато хто навіть не знає, що на їхній території весь цей час повноваження військових законодавчо розширені. Як відчувають на собі це люди, що змінилось останнім часом в їхньому житті - репортаж ТСН. 

Мешканці прифронтових міст майже не відчують введення воєнного стану

Місцеві жартують, що єдина зміна із запровадженням воєнного стану, яку можна помітити – це курс долара в обмінниках. Рецепт реакції на всі події простий і правильний: "Не панікувати, однозначно. Як жили – так жити. Допомагати солдатам, любити Батьківщину".

На передовій напруження відчувається більше: у Зайцевому і Майорську справді частину житла віддають на потреби військових, але це стосується безпосередньо лінії зіткнення, де тривають бойові дії, стріляють, і більшість квартир просто покинуті. Місцевий житель, тепер голова військово-цивільної адміністрації Володимир Веселкин, показує квартиру, де немає власника, але і згоди на розміщення військових не дає. "Вона чиста, але ніхто не займає без дозволу", - пояснює він. У порожніх квартирах він дозволяє проживати військовим тільки в тому разі, якщо не проти власник. Пересуваються люди вільно, без комендантських годин. Виїхати мають змогу в будь-який регіон України, а цьогоріч жителі Майорська і Красногорівки виходили на мітинг – свободу зібрань у них ніхто не відбирав.

Фотогалерея У Бахмуті викрили диверсантів-розвідників "ДНР" та схрон зі зброєю російського виробництва (7 фото)

Інша ситуація там, де населені пункти вже закриті для мирних – це, приміром, Піски. Квартири у селищі розтрощені та нежитлові, там заселятися можуть і без згоди власника.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Воєнний стан. Інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції