За тиждень Україна втратила на фронті п’ятьох бійців. Чому бойовики збільшили обстріли

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це може бути пов’язано з президентськими виборами.

За тиждень війна забрала життя п'яти українських бійців. Ворог, не ховаючись, беззастережно використовує заборонені калібри. Втім, хлопці міцно тримають нульовий рубіж.

"Голосуйте, ми прикриємо" - такий заклик військових з'явився на вулицях українських міст, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень. Кожен виїзд розвідників – це смертельна лотерея. Ніколи не знаєш, чи повернешся назад. Сергій Валах із позивним "Борода" завжди готувався до завдання так, щоби врахувати всі дрібниці.

Але цього разу все пішло не так. На його розвідувальну машину чекала міна. Вона спрацювала в той момент, коли відсік, де був Сергій, опинився якраз над детонатором. Розвідника не вдалося врятувати.

ВідеоМоторошна смерть: українські розвідники підірвались на міні

Лише за цей тиждень війна забрала життя п'яти українських воїнів. Ворог - не ховаючись - безбоязно використовує заборонені калібри. Чи бачать на передовій зв'язок між посиленням обстрілів і наближенням виборів - журналіст ТСН.Тижня розвідував на "нульовому рубежі".  

Моторошна смерть: українські розвідники підірвались на міні

Один загиблий та двоє поранених. Ймовірно, для когось це просто статистика, яка нагадує, що війна триває десь на Сході. Але уявіть себе на хвилинку в цій самій бойовій машині.

У той день, окрім Сергія, загинув іще один боєць. В Авдіївській промзоні. Там, на "промці" залишилося дещо, що мало належати Сергію. Розвідник виконував завдання і на цій ділянці фронту. Командир підрозділу мав його нагородити. На Сергія після виїзду чекала медаль.

"Не встиг за життя, тепер вручу посмертно. Хотів вручити прямо на цьому місці", - розповідає командир із позивним "Олег".

Першими про загибель "Бороди" оголосили бойовики. Одного з поранених у цій машині теж записали в загиблі. Проте, їхні прізвища речник окупантів на брифінгу назвав майже без помилок. Це може означати витік інформації на той бік.

Ворожа розвідка активізувалася. Бойовики скрізь почали шукати слабкі ланки в українській обороні. У Мар’їнці від кулі снайпера загинув медик. У Золотому боєць потрапив під смертельний обстріл. Ситуація розжарюється вздовж усієї лінії фронту.

"Сьогодні вранці ми бачили, як вони підходять до сірої зони, дуже близько від нас. Дивляться мінні загородження", - каже боєць із позивним "Віталій".

На позиціях біля Горлівки кожної ночі починається пекло. Але бійці діють, як частини єдиного годинникового механізму, і попри всі спроби взяти їх в лоб або обійти з флангів, у противника жодних шансів. Цей форпост противник намагається обійти двома групами.

У прифронтових селах кажуть, що не чули таких потужних канонад із 2015  року. Чому саме зараз? Чи є якийсь зв'язок між виборами в Україні та активізацією бойовиків?

"Все можливо. Вони можуть і нас розгойдувати. Не виключено, що і місцеве населення теж можуть спровокувати. Щоб місцеве населення не ходило на вибори", - каже боєць "Сергій".

Сім наступних днів можуть стати періодом найбільшої турбулентності на фронті з початку року. Проте, бойовики, які зараз намагаються підійти до українських окопів, лише слухняний інструмент у руках Кремля. І поки що наші військові ламають його плани.

Андрій Цаплієнко

Залиште свій коментар

Вибір редакції