Загиблого в 2014 році розвідника 3-го полку спецпризначення поховали в Кропивницькому

Справу про смерті військових під час рейду на підконтрольні терористам території розглядає суд.

У Кропивницькому поховали бійця 3-го полку спеціального призначення Романа Рикалова. 22-річний військовий розвідник і ще дев'ятеро його побратимів загинули три роки тому під Латишевим на Донеччині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Спецпризначенці урочистим маршем пройшли повз могилу загиблого товариша і віддали честь його рідним. Роман досі вважався зниклим безвісти, його тіло ідентифікували після кількох експертиз ДНК, однак рідні бійця хоч і дали дозвіл на поховання, у смерть розвідника вірити відмовляються. "Мати говорила, що в них надія жевріє, що все-таки, можливо, він повернеться. Хоча результат ДНК показав, що це їхня дитина", - розповів заступник командира полку Сергій Францішкевич.

ВідеоУ Кропивницькому поховали 22-річного бійця АТО Романа Рикалова

Наприкінці липня 2014 року Роман у складі розвідгрупи вирушив на захоплену терористами землю на пошуки пілота збитого українського СУ-25. Але група потрапила у засідку. "Місцевий фермер злив цю группу, її місцезнаходження і через деякий час наші хлопці були там розбиті несподівано прибулими переважаючими в рази бандформуваннями. Техніка, яка прийшла, була помічена білим кольором, як наша техніка, тому вони не змогли її ідентифікувати", - розповів один із військових.

Більша частина групи загинула. Фермера, який запросив бійців переночувати у себе в ангарі, а потім, як підозрюють, навів на розвідників сепаратистів, за два роки у сірій зоні затримали спецппризначенці і вивезли на підконтрольну Україні територію – тепер його судять на Запоріжжі. Однак судовим процесом рідні загиблих незадоволені, бо розгляд справи затягується. "Останні, наприклад, п'ять засідань, починаючи з квітня, не відбулися. Адвокат обвинуваченого не являвся, і суд відкладав засідання", - каже представник інтересів потерпілих Олена Яркіна.

Фотогалерея Стало відомо ім'я загиблого в районі Зайцевого військового (7 фото)

Тепер учасники процесу вимагають перенесення суду до Кропивницького. Люди кажуть, що так вони зможуть відвідувати всі засідання і тримати процес під контролем. "Більшість постраждалих, батьків хлопців, котрі загинули – самі з цього міста. Їм легше тут бути присутніми", - пояснив громадський активіст Ростислав Роспутний.

Кореспондент ТСН Олена Шворак

Залиште свій коментар