Запускають ракети, але кличуть у гості: білоруси підбурюють українців на збирання у них ягід, та віри запрошенню немає

Запускають ракети, але кличуть у гості: білоруси підбурюють українців на збирання у них ягід, та віри запрошенню немає

Збирати чорниці запрошують до себе білоруси мешканців прикордонних сіл України, пропонують перетинати кордон, щоби запасатись ягодами та грибами.

Це провокація - наголошують наші прикордонники та військові. Закликають місцевих до білорусів не ходити, йдеться в ТСН.

Ще зо тиждень треба, щоби ягода в тутешніх поліських краях достигла, каже Анастасія. Всією родиною,  а в ній 5-ро дітей, щороку ходять по чорниці, щоб заробити гроші.

За сезон, кажуть в сім’ї, збирають до півтони ягід, везуть на продаж - це суттєвий заробіток для тутешніх сіл. Та нині до лісу йти заборонено. Через пересування техніки на кордоні з боку Білорусі наші військові готуються до можливих спроб наступу звідти. «Від нас до Білорусії навпростець, через ліс, ну десь півтора кілометра», - каже староста округу Валентина Масанович.

Не сперечалися, коли з їхньої території випускали по Україні ракети, аж раптом взялися кликати українців до своїх лісів. «Керівництво республіки дозволило українцям в односторонньому порядку відвідувати ліси Білорусі для збору дикорослих ягід», - каже керівник військової адміністрації Рівненщини Віталій Коваль.

Та місцеві вбачають в тому підставу. Роки тому, ще до війни, дехто дійсно ходив у білоруські ліси. Та зараз, підозрюють: щось тут не чисто.

За жодних умов не приймати такі запрошення, закликають у військовій адміністрації. «Це провокація. Прохання всіх свідомо до цього віднестись і не перетинати державний кордон», - каже Віталій Коваль.

Та мешканці прикордонних сіл, які до війни товаришували та родичалися з тією стороною, і самі розуміють: білоруська гостинність, то пастка.  Білоруських ані ягід, ані грибів не треба, кажуть. Чекають, що військові дозволять збирати чорниці на окремих ділянках в тутешніх лісах.

А от вже за десятки кілометрів від кордону чорниці достигли і там збирай досхочу. Їх уздовж трас продають чи не на кожному кроці - 80 - 100 гривень за літр.

І судячи із кількості продавців та ягід- сезон буде врожайним. То ж селяни користуючись нагодою кличуть купувати українську ягоду.

Читайте також:

Стефанішина назвала третю країну, яка вагалася щодо надання Україні статусу кандидата в ЄС

Росія ракетами обстріляла СТО на Рівненщині: загинуло троє людей, багато поранених

Курт Волкер пояснив, чому Україна не отримала статус кандидата в ЄС без жодних умов

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація