Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Заручники на Донбасі примудрялися дивитися канал 1+1 під носом в охоронців

Хлопці кажуть, що віддавали перевагу новинам.

Звільнених із ув’язнення терористами на Донбасі українців доправили до лікарні Державного управління справами на обстеження та подальшу медичну допомогу. Пацієнтами стали чотири десятки привезених минулої ночі з Донбасу колишніх бранців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Найбільше ці люди скаржаться на болі в спині та ребрах, бо під час допитів їх били. "Стан здоров’я жахливий, тому що ставилися – ну просто… Я перші місяця три ось такого кольору ходив – ребра, спина, все", - розповів Олексій Олексійович. Серед визволених є й бійці-добровольці, як-от Олександр Айсін з "Айдару". У полон він потрапив у 2015 році, а напередодні звільнення дав інтерв’ю російським пропагандистським ЗМІ, котрим повідомив, що на війну більше не піде. Сьогодні чоловік зізнається: якби тоді відмовився од інтерв'ю – побили би. Тому бажання жити і побачити своїх дітей переважило.

ВідеоУ Київській лікарні звільнені цивільні з "ЛДНР" розповіли деталі перебування у полоні

Усіх урятованих цивільних доправили до Шпиталю управління справами президента на обстеження та подальше лікування. Із медиками та їхніми новими пацієнтами спілкувалися кореспонденти ТСН.

У Київській лікарні звільнені цивільні з "ЛДНР" розповіли деталі перебування у полоні

Іван Тиренко в АТО теж пішов із власної волі, а в полон потрапив під час бойового завдання. Тепер два роки по донецьких в’язницях віддаються йому болем у поламаних ребрах, але хлопці потай від охоронців все ж дивилися 1+1. "Намагалися дивитися, поки охоронці відходили, щоби не привертати уваги. Дивилися тільки новини – мінські домовленості, як борються", - розповів він.

Михайло Соболєв потрапив у полон за дописи в соцмережах, бо писав у twitter про події в окупованому Донецьку. "Подзвонили, сказали зайти у райвідділок – підійшов. Вони мене в наручники і почали допитувати, пакет на голову – не хочеться згадувати. Потім СІЗО, вирок – 10 років суворого режиму", - розповів визволений заручник. Тепер усі хлопці мріють, щоби якнайшвидше відбулося вивільнення всіх тих, хто досі лишається в донецьких і луганських тюрмах під надуманими звинуваченнями.

Медики ж кажуть, що наразі найкраща допомога визволеним – не ліки, а увага рідних і друзів. Із нею фізична і психологічна реабілітації пройдуть у рази швидше та успішніше.

Кореспондент ТСН Валерія Ковалінська

Залиште свій коментар

Вибір редакції