Засідання ТКГ: сторони домовилася відновити роботу КПВВ "Щастя" та "Золоте"

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Засідання ТКГ: сторони домовилася відновити роботу КПВВ "Щастя" та "Золоте"

УНІАН

Росія продовжує ігнорувати пропозиції України про обмін полоненими.

Сьогодні, 19 травня, Тристороння контактна група з мирного врегулювання на Донбасі (ТКГ) у режимі відеоконференції провела чергове засідання.

Про що вдалося домовитися, повідомили у пресслужбі ТКГ.

Відкриття КПВВ

Сторони підтвердили взаємні гарантії безпеки для відкриття КПВВ "Щастя" та "Золоте".

Своєю чергою швейцарський дипломат, координатор ОБСЄ у Гуманітарній підгрупі ТКГ Тоні Фріш заявив, що готовий відвідати ці КПВВ, щоб оцінити виконання умов для їх відкриття.

Розмінування

Українська сторона запропонувала узгодити план розмінування з графіком проведення ремонтних робіт на ключових об’єктах критичної інфраструктури поблизу лінії розмежування.

Зазначається, що більшість таких об’єктів розташована саме на ділянках, які попередньо заплановані для розмінування за підсумками Паризького саміту у грудні 2019 року.

Сторони погодилися, що конкретні заходи мають бути відпрацьовані під час наступних консультацій Робочої підгрупи ТКГ з питань безпеки.

"Основна мета цих заходів — створити безпечні умови для функціонування об’єктів критичної інфраструктури, які забезпечують потреби цивільного населення", — йдеться в повідомленні.

Обмін полоненими

Російська сторона продовжує ігнорувати пропозиції України щодо визволення утримуваних осіб.

Припинення вогню

Українська сторона наголосила, що просування з будь-яких інших питань — політичних, гуманітарних, економічних — є можливим після встановлення режиму припинення вогню.

Раніше речник української делегації в ТКГ Олексій Арестович розповів, що штрафи для українців за виїзд з ОРДЛО через Росію скасують.

Новини з фронту: під Донецьком тривають активні бойові дії

Новини з фронту: під Донецьком тривають активні бойові дії

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Наступна публікація