Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Завдяки тесту ДНК через три роки родичі українського бійця змогли перепоховати його останки

Поховали бійця з усіма військовими почестями.

На Вінниччині попрощались із добровольцем Андрієм Щербиною. Похорон відбувся через три з половиною роки після його загибелі. Завдяки збігу ДНК родичі знайшли тіло 40-річного бійця, який поліг в Іловайському котлі 2014 року.  Увесь цей час він покоївся в безіменній могилі Краснопільського кладовища у Дніпрі, йдеться в ТСН.12.00.

40-річний Андрій пішов на фронт добровольцем, як тільки почалася війна. Разом з побратимами з батальйону "Донбас" звільняв Попасне, Лисичанськ, Мар’янку. А потім потрапив у Іловайський котел. Чоловік загинув на очах свого командира Володимира Максимова. Він єдиний з 14 бійців загону, який лишився серед живих. 

«Ми побачили засідку – стіна. Водій каже: «Боже, допоможи вивести, командир, що робити?». Ми вирішили їхати вліво. Вони зупинились і в них влучив танк прямою наводкою. Ми почали збирати поранених, мертвих, були такі вугілля, розумієте», – розповідає командир.  

ВідеоРодичі віднайшли тіло 40-річного добровольця, який загинув в Іловайському котлі

Тіло Андрія Щербини знайшли завдяки збігу ДНК. Увесь цей час він покоївся в безіменній могилі Краснопільського кладовища у Дніпрі. Тепер Андрієві Щербині віддали останню шану на Вінниччині.

Родичі віднайшли тіло 40-річного добровольця, який загинув в Іловайському котлі

Після Іловайська боєць три з половиною роки вважався безвісти зниклим. Дружина Андрія лишилась одна із двома доньками. Через безгрошів’я змушена була подати до суду, аби чоловіка визнали умовно загиблим. В результаті, отримала статус родини загиблого і допомогу на дітей. Але виплати, які держава зобов’язалась виплачувати сім’ям загиблих у АТО, жінка не отримала. Тиждень тому прийшли результати ДНК-експертизи. Виявилося, Андрій Щербина весь цей час був похований як невідомий солдат на кладовищі в передмісті Дніпра.

«Я три рази його хоронила за три місяці і втричі він у мене воскресав. Я пережила це завдяки маленькій донечці. Її було 6 місяців, мені потрібно було жити. Подала ДНК. Збігу не виявлено було, збіг виявився зараз», – розповідає дружина добровольця.

Поховали бійця з усіма військовими почестями.

Залиште свій коментар

Вибір редакції