Зеленський назвав найстрашніший день війни: "Ми побачили, що диявол тут, на Землі"

Зеленський назвав найстрашніший день війни: "Ми побачили, що диявол тут, на Землі"

Фото: Associated Press

Правоохоронці встановили особи вже 91 російського військовослужбовця, які вчиняли жорстокі злочини в Бучі.

Український президент Володимир Зеленський без вагань назвав найстрашнішим днем війни викриття російських злочинів у Бучі Київської області.

Про це глава держави сказав під час великої пресконференції у річницю вторгнення Росії, 24 лютого.

"Мабуть, Буча. Напевно, те, що я побачив у момент, коли ми деокупували. Було дуже страшно. За те, що таке, що ми побачили, що диявол не десь там, він на Землі", - сказав він.

Деокупація Бучі

Управління верховного комісара ООН з прав людини на початку грудня 2022 року повідомило, що під час окупації Бучі російські окупанти вбили щонайменше 73 цивільних. Ще 105 можливих вбивств ворожою армією очікують підтвердження.

Суд в Україні виніс вирок у вигляді 12 років ув’язнення двом російським військовим, які катували жінок і дітей у Бучанському районі.

У Бучі, Гостомелі, Ірпені, Бородянці та інших населених пунктах, які перебували під окупацією росіян, триваэ розслідування масового застосування тортур, сексуального насильства, вбивств мирних жителів. Станом на лютий 2023 року правоохоронці встановили особи вже 91-го російського військовослужбовця, причетного до скоєння злочинів у Бучі Київської області.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Війна Росії проти України
Наступна публікація