Призиватимуть людей з бойовим досвідом: Зеленський підписав закон, яким вводиться новий вид військової служби

Призиватимуть людей з бойовим досвідом: Зеленський підписав закон, яким вводиться новий вид військової служби

Фото: УНІАН

Оголошувати мобілізацію водночас не потрібно.

Президент України Володимир Зеленський 21 квітня підписав закон щодо призову до армії резервістів без оголошення мобілізації в особливий період. Закон також вводить кримінальну відповідальність за ухилення від призову, від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів.

Про це повідомила пресслужба глави держави.

Так, закон має удосконалити вимоги щодо комплектування Збройних Сил України та інших військових формувань резервістами (військово-навченими особами з бойовим досвідом) в особливий період без оголошення мобілізації, що дозволить оперативно доукомплектувати резервістами військові частини всіх сил оборони держави, аби суттєво підвищити їхню боєздатність під час військової агресії, швидко збільшити бойовий потенціал сил оборони та вчасно реагувати на раптові загрози національній безпеці.

Закон вводить новий вид служби в армії - військова служба за призовом осіб із числа резервістів в особливий період. За резервістами будуть зберігатися місце роботи, середня зарплата та інші соцгарантії. Крім того, молодим людям протягом шести місяців після припинення такої служби обіцяють сприяти в працевлаштуванні.

Так, в особливий період на військову службу призиватимуть людей з оперативного резерву. Рішення про проведення такого призову ухвалюватиме президент України за поданням головнокомандувача ЗСУ. У рішенні визначатимуться категорії резервістів, яких необхідно буде призивати, завдання, обсяги, строки та порядок проведення призову тощо.

Крім того, цей закон передбачає створення на базі військкоматів територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки; упорядкування питань військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів.

"Удосконалюється порядок здійснення військового обліку резервістів, серед іншого за допомогою автоматизованої інформаційно-телекомунікаційної системи "Оберіг" (Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів)", - йдеться в повідомленні.

Також за ухилення від призову в особливий період; від військового обліку або навчальних (спеціальних) зборів запроваджується кримінальна відповідальність.

Слід зауважити, що закон передусім стосується людей з бойовим досвідом, які відслужили у армії за контрактом або ж в одній з хвиль мобілізації.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила 30 березня в другому читанні підтримала законопроєкт №3553 про створення територіальних центрів комплектування та соцпідтримки, який дозволить у разі потреби за добу мобілізувати резервістів. 

Як повідомлялося, Міноборони США заявило, що кількість російських військ поблизу кордонів України постійно зростає. Зараз вона вже перевищила ту, що була 2014-року. 

Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель озвучив кількість російських військових, які наразі перебувають на кордоні з Україною, наголосивши, що такого сильного зосередження військ РФ ще ніколи не було. За його словами, 150 тисяч російських військових перебувають на кордоні України та в Криму. Усі міністри закордонних справ ЄС закликають Росію до деескалації ситуації.

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.

Новини України: Офіс президента оприлюднив звернення до партнерів і запросив Путіна на Донбас

Новини України: Офіс президента оприлюднив звернення до партнерів і запросив Путіна на Донбас

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Загострення на Донбасі: останні новини
Наступна публікація