Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Зеленський прокоментував ідею Путіна розвести війська по всій лінії розмежування

Він зазначив, що таке питання поки що не обговорюється.

Президент України Володимир Зеленський під час візиту до Станиці Луганської прокоментував слова російського президента Володимира Путіна про розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі.

"Якщо ми щось говоримо, ми повинні це робити. Ми зробили розведення в трьох точках, про які у нас були домовленості, щоб розблокувати формат нормандської зустрічі. Це (розведення по всій лінії – ред.) більш складне питання, тому що там існує багато ділянок, які дуже складні для обговорення розведення. Тому зараз ми це не говоримо, ми будемо говорити про це на зустрічах", - сказав Зеленський.

Разом з цим він зазначив, чого очікує від зустрічі в "нормандському форматі", назвавши чотири головних питання. По-перше, терміни повернення усіх українських полонених; по-друге, справжнє перемир’я без жодних пострілів та відповідальність за його зрив; по-третє, повернення контролю над кордоном Україні та, по-четверте, проведення місцевих виборів.

Зустріч у "нормандському форматі" має відбутися 9 грудня - цю дату підтвердили всі сторони.

Як повідомлялося, у Мінську на переговорах учасників Тристоронньої контактної групи із врегулювання ситуації на Донбасі було знято усі перешкоди на шляху до зустрічі лідерів країн "нормандського формату".

"Розведення сил та засобів в районі н.п. Золоте, Петрівське та Станиця Луганська стало останніми кроками в цьому напрямку", - зазначила прессекретарка представника України у ТКГ Леоніда Кучми Дарка Оліфер. 

16 вересня президент України Володимир Зеленський назвав основні три питання, які будуть обговорюватися на саміті – звільнення полонених за принципом "всіх на всіх", розведення військ по всій лінії фронту, а також умови проведення місцевих виборів на окупованих територіях.

ТСН.ua розповідає деталі кожного із цих пунктів та можливі перспективи цих домовленостей.

Відео На засіданні ТКГ у Мінську було знято всі перешкоди на шляху до зустрічі у "нормандському форматі"

Засідання тристоронньої контактної групи відбудеться сьогодні в Мінську. Перемови підгруп уже розпочалися. Засідання триває на тлі розведення військ на Донбасі. Саме це - одна з умов зустрічі лідерів Нормандського формату. Також, імовірно, говоритимуть про обмін полоненими. 

На засіданні ТКГ у Мінську було знято всі перешкоди на шляху до зустрічі у "нормандському форматі"

Залиште свій коментар

Вибір редакції