Жебрівський назвав того, хто чинить перепони відновленню газопостачання Авдіївки

Місто залишається без газу вже рік.

Причетним до блокування відновлення газопостачання міста Авдіївка на Донеччині є олігарх-утікач із "сім'ї" Януковича Сергій Курченко, який переховується в Росії й перебуває під західними та українськими санкціями.

Про це сказав екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, пише "Укрінформ".

"Зараз я вже тимчасово безробітний і можу це говорити, що кінцевим бенефіціаром в (Донецькому) облгазі є Курченко, який заробляє неймовірні гроші на дві сторони. Не офіційно, не юридично, а опосередковано", - сказав Жебрівський.

Газ могли пустити до Авдіївки та сіл Ясинуватського району ще в грудні 2017 року, але цьому заважають певні "деструктивні сили". Жебрівський каже, що в облгазі навмисне не приймають цю ділянку газопроводу в управління, прискіпуючись до технічних моментів.

"Ми не дали вкрасти 22 мільйони гривень на "трубі" облгазу. Я думаю, що, в тому числі, потрібне буде втручання президента України з цього приводу. Бо доколупуватися, що до стовпчика, який ідентифікує, де труба, повинно бути 1,4 метра, а десь 1,36 метра, а десь 1,46 метра і на підставі цього не беруть в управління", - зазначив Жебрівський.

Із цього приводу він звертався до СБУ, бо вважає, що це питання нацбезпеки.

Нагадаємо, у червні 2017 року поблизу Авдіївки під час обстрілів з боку бойовиків був пошкоджений газопровід, внаслідок чого близько 22 тис. місцевих жителів залишилися без газопостачання. 18 серпня розпочали будівництво підвідного газопроводу високого тиску в обхід окупованої території, завдяки якому можна буде подавати газ з підконтрольної Україні території в Авдіївку та в сім прилеглих сіл - Красногорівку, Ластівчине, Орловку, Тоненьке, Водяне, Первомайське та Нетайлове.

13 січня 2018 року тодішній голова Донецької ОВЦА Павло Жебрівський зазначив, що газопровід повністю готовий до початку випробувань. Вартість будівництва становила 57 млн грн, з них 28,5 млн грн сплатив Авдіївський коксохімзавод, а ще 28,5 млн грн мали бути виділені з обласного бюджету, проте вдалося "знайти труби на 17 млн грн дешевше".

Натомість у "Донецькоблгазі" заявили, що їм не надано необхідних документів, щоб підприємство могло розпочати необхідні для запуску "труби" роботи.

8 лютого Жебрівський закликав генпрокурора і голову СБУ дати правову оцінку діям керівництва ПАТ "Донецькоблгаз", звинувативши компанію у відмові в подачі газу вже готовим газогоном.

Жебрівського офіційно звільнили з посади вчора, 13 червня.

Залиште свій коментар