Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жебрівський назвав того, хто чинить перепони відновленню газопостачання Авдіївки

Місто залишається без газу вже рік.

Причетним до блокування відновлення газопостачання міста Авдіївка на Донеччині є олігарх-утікач із "сім'ї" Януковича Сергій Курченко, який переховується в Росії й перебуває під західними та українськими санкціями.

Про це сказав екс-голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський, пише "Укрінформ".

"Зараз я вже тимчасово безробітний і можу це говорити, що кінцевим бенефіціаром в (Донецькому) облгазі є Курченко, який заробляє неймовірні гроші на дві сторони. Не офіційно, не юридично, а опосередковано", - сказав Жебрівський.

Газ могли пустити до Авдіївки та сіл Ясинуватського району ще в грудні 2017 року, але цьому заважають певні "деструктивні сили". Жебрівський каже, що в облгазі навмисне не приймають цю ділянку газопроводу в управління, прискіпуючись до технічних моментів.

"Ми не дали вкрасти 22 мільйони гривень на "трубі" облгазу. Я думаю, що, в тому числі, потрібне буде втручання президента України з цього приводу. Бо доколупуватися, що до стовпчика, який ідентифікує, де труба, повинно бути 1,4 метра, а десь 1,36 метра, а десь 1,46 метра і на підставі цього не беруть в управління", - зазначив Жебрівський.

Із цього приводу він звертався до СБУ, бо вважає, що це питання нацбезпеки.

Нагадаємо, у червні 2017 року поблизу Авдіївки під час обстрілів з боку бойовиків був пошкоджений газопровід, внаслідок чого близько 22 тис. місцевих жителів залишилися без газопостачання. 18 серпня розпочали будівництво підвідного газопроводу високого тиску в обхід окупованої території, завдяки якому можна буде подавати газ з підконтрольної Україні території в Авдіївку та в сім прилеглих сіл - Красногорівку, Ластівчине, Орловку, Тоненьке, Водяне, Первомайське та Нетайлове.

13 січня 2018 року тодішній голова Донецької ОВЦА Павло Жебрівський зазначив, що газопровід повністю готовий до початку випробувань. Вартість будівництва становила 57 млн грн, з них 28,5 млн грн сплатив Авдіївський коксохімзавод, а ще 28,5 млн грн мали бути виділені з обласного бюджету, проте вдалося "знайти труби на 17 млн грн дешевше".

Натомість у "Донецькоблгазі" заявили, що їм не надано необхідних документів, щоб підприємство могло розпочати необхідні для запуску "труби" роботи.

8 лютого Жебрівський закликав генпрокурора і голову СБУ дати правову оцінку діям керівництва ПАТ "Донецькоблгаз", звинувативши компанію у відмові в подачі газу вже готовим газогоном.

Жебрівського офіційно звільнили з посади вчора, 13 червня.

Залиште свій коментар

Вибір редакції