Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Жителів Південного, які ходять за продуктами в Горлівку, у "ДНР" можуть посадити на 4 роки за порушення "кордону"

Люди тікають із лінії фронту вглиб України, бо залишатися під вогнем бойовиків небезпечно.

Жителі Південного на Донеччині продовжують рятувати свої речі практично під вогнем бойовиків. Удень присутністю місії ОБСЄ жителі скористалися для того, аби вивезти на безпечну відстань своїх родичів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"На орендовану квартиру в Торецьк. На український бік, звісно, ми ж українці", - каже жінка, котра приїхала по стареньку маму. 80-річна Клавдія плаче, бо в неї згорів сарай, побило осколками решту будівель, і вона тепер мусить покинути рідний дім, в якому прожила все своє життя. "Люди вибігали голі, як хати горіли. Бігали, хто куди. За що нас палять, що ми зробили?", - бідкається вона.

ВідеоЖителі Південного покидають селище вузьким коридором під прицілом бойовиків

У Південному, що на Донеччині, люди вибираються з поруйнованого села й на горбі виносять і вивозять свій крам. Хтось - бджолині вулики, хтось - одяг та свійську худобу. Вузьким коридором під прицілом бойовиків люди покидають свою Батьківщину. Чи надовго -  ніхто не знає. 

Жителі Південного покидають селище вузьким коридором під прицілом бойовиків

Звуки пострілів у Південному стихли на кілька годин, доки в селищі працювала спостережна місія ОБСЄ. Українські військові скористалися паузою і розвантажили провіант для місцевих, бо до найближчої крамниці треба йти 8 км пішки або ж нелегально переходити в окуповану Горлівку. Місцеві інколи так роблять на свій страх і ризик, бо терористи "ДНР" вважають це злочином. "Незаконний перетин кордону, а сусідня вулиця – вже Горлівка. За бажання, це 15 діб перший строк. Другий раз – це вже чотири роки", - пояснюють тутешні.

Армійці впевнені, що після завершення роботи міжнародних спостерігачів бойові дії відновляться, бо проросійські сили надто активно в останні дні поводилися на цьому напрямку. Керівник місії ОБСЄ Олександр Хуг запевняє, що його організація готова сприяти проведенню ремонтних робіт, але з боку "ДНР" немає жодних гарантій безпеки і обіцянок припинити вогонь, тож про віднову мирного життя в Південному наразі не йдеться.

Кореспондент ТСН Алла Хоцянівська

Залиште свій коментар

Вибір редакції