Знаходять не лише метал, а й останки людини: як триває розмінування Донбасу, де точилися запеклі бої

Дата публікації
Перегляди
655
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Знаходять не лише метал, а й останки людини: як триває розмінування Донбасу, де точилися запеклі бої

Фото: УНІАН

За 6 років війни на сході України через підриви на боєприпасах загинуло понад 750 осіб, з них 27 – діти; півтори тисячі осіб отримали поранення.

Уряд Нідерландів надав чотири мільйони євро на програму гуманітарного розмінування Донбасу. Мета країни - повністю очистити планету від мін та касетних боєприпасів до 2025 року. Але робота по розмінуванню на сході України триває вже не перший рік. Та, найгірше, що кінця тим зусиллям геть не видно.

Про це йдеться 19 листопада в сюжеті ТСН.19:30.

Нині Україна посідає п’яте місце у світі за рівнем смертності від мін та нерозірваних боєприпасів. Та третє за кількістю інцидентів з протитранспортними мінами.

За останні 6 років на сході країни через підриви на мінах та нерозірваних боєприпасах загинуло понад 750 осіб. Поміж них було 27 дітей. Півтори тисячі осіб підірвалися і отримали поранення.

"Це глобальна програма, яка має на меті світ без мін до 2025 року. Безпечна реінтеграція цих територій в Україні, щоб це було безпечно, щоб там можна було працювати у полі, щоб процвітали ці райони, ми повинні розмінувати", - повідомив надзвичайний і повноважний посол Нідерландів Йоганнес де Мол.

Україна - частина тієї глобальної гуманітарної програми уряду Нідерландів. Чотири мільйони євро, що їх виділили іноземці на розмінування Донбасу, досягнення тої мети, вважає посол, повинні наблизити.

На Донбасі працюють демінери. Вони зазначають, що протоколи безпеки і багаторівневі перевірки в них такі, що ризик, хоч і існує, значно нижчий, ніж на автошляху.

"Ми виявляємо боєприпаси, маркуємо відповідним чином і після того передаємо вже інформацію державним органам, які вже це вилучають", - каже керівник групи гуманітарного розмінування Сергій.

Як триває розмінування Донбасу на гроші уряду Нідерландів

Як триває розмінування Донбасу на гроші уряду Нідерландів

Демінери нині перевіряють глибокотилові території, де 2014 року точилися запеклі бої. Знаходять, каже Сергій, не лише метал: "Були виявлені сигнали, природно, був виявлений метал. Робилися екскавації, були виявлені останки людини. Були берці, було безліч там гільз. Очевидно, це була стрілецька якась позиція, в якій і поховали цю людину".

Демінер Ольга третій рік поспіль навколішки сантиметр за сантиметром голіруч промацує землю Донбасу. Це така методика і найперший етап гуманітарного розмінування. Так шукають найнебезпечніші пастки й розтяжки.

За понад три роки роботи лише ця група демінерів звільнила від вибухонебезпечних предметів майже 20 гектарів української землі. Ці люди відшукали, а відтак - запобігли майже сотні потенційно смертельних підривів.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
655
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація