Зниклі безвісти в АТО: влада нарахувала п'ятсот, "Червоний Хрест" більше тисячі

Дехто просто не може змиритися із загибеллю рідної людини і продовжує її шукати.

В АТО зникли без жодної вістки майже 500 українських бійців – такі дані СБУ озвучила віце-спікер ВР Ірина Геращенко. Рідні досі не втрачають надії знайти цих людей, аби принаймні з'ясувати їхню долю, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Підрахувати точну статистику наразі неможливо. Фахівці кажуть, що вона буде доступна лише після війни. Але в кожному разі – буде більше офіційної. Вже зараз "Червоних Хрест" оперує даними про тисячу зниклих у зоні війни. Це – величезне випробування для родичів. "Вони живуть у постійному стресі. У них з'являються чи загострюються хвороби, починається безсоння, депресія, ізоляція. А ще економічні труднощі", - пояснює віце-президент МКЧХ Крістіна Берлі.

ВідеоСБУ вважає зниклими безвісти в зоні АТО близько 500 осіб

"Це дуже страшно. Навіть коли вони гинуть там – їх можна хоча б оплакати, а коли немає зовсім ніякої інформації, ви не уявляєте, наскільки це важко", - зізнається сестра зниклого Ірина Малишева. Її молодший брат Роман зник на Донеччині два роки тому. Його маленька група на завданні зіткнулася з бойовиками: один побратим загинув, Романа з керівником розвідгрупи батальйон "Восток" узяв у заручники. Українці були готові викупити брата, та бойовики передумали. Переговорникам заявили, що "він закінчений нацик, його міняти не будуть, а будуть судити".

Родина Гриценків не шкодує на пошуки нічого навіть після того, як тест ДНК дав позитивний результат. "Ми взяли постанову, але ми не були впевнені. Нам привезли в ящику, але ми не знаємо, кого", - кажуть рідні Василя, який зник біля Дебальцевого. Військові сказали, що в його машину влучив снаряд. "20-30 хвилин вона ще горіла. Якщо він був контужений, поранений, у нього був шанс вибратися", - вважає сестра Галина Терещенко.

У МВС кажуть, що неопізнаними залишаються 1334 тіла із зони АТО. "Активно і постійно проводиться розшукова робота. Інша річ, що, звісно, звести цю статистику до нуля, напевно, неможливо. В будь-якій країні є зниклі безвісти, а в країнах, які проводять бойові дії, ще й такої інтенсивності, тим паче", - каже речник міністерства Артем Шевченко. Єдине, що в уряді можуть пообіцяти родинам, це ухвалити новий закон про посилення їхньої підтримки.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: