В ООН розповіли про тортури, вбивства і військові злочини  в "Іловайському котлі"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

До десяти українських військовослужбовців загинуло після того, як здались в полон, або не отримали відповідної медичної допомоги.

Моніторингова місія ООН із прав людини задокументувала численні порушення прав людини як цивільних, так і військовослужбовців з обох боків під час подій серпня 2014 року під Іловайськом.

Про це розповіла глава Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Фіона Фрейзер на брифінгу 9 серпня, передає "Інтерфакс".

"Випадки, задокументовані та проаналізовані у цій доповіді УВКПЛ, свідчать, що під час бойових дій під Іловайськом всі сторони конфлікту вчинили серйозні порушення прав людини, а також порушення міжнародного гуманітарного права, а деякі, можливо, є військовими злочинами", - йдеться у доповіді місії ООН.

На брифінгу сама Фрейзер зазначила, що до тортур та принижень людської гідності причетні як українські військові, так і проросійські бойовики.

"На основі узгоджених повідомлень ми встановили факти вбивств і тортур цивільних осіб і осіб hors de combat (військових, не здатних до бою, - поранених, під час катапультування із літальних засобів і т.д. – ред.) , але це не мало масового або системного характеру. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні задокументувала вбивство чотирьох цивільних осіб в Іловайську, два з цих убивств скоїли українські батальйони, коли жертви перебували під вартою. Двох людей убили вдома, але не можна однозначно сказати, хто", - розповіла Фрейзер.

Також одна цивільна особа загинула під час обстрілів, коли перебувала під вартою українських військових.

Голова місії ООН розповіла і про випадки знущань з боку українських військових. "На сьогодні ми задокументували випадки 13 осіб, які зазнавали тортур і жорстокого поводження з боку українських батальйонів в Іловайську та навколишніх селах", - заявила Фрейзер.

За її словами, було також задокументовано і загибель українських військових під час потрапляння в полон або поранень внаслідок обстрілу колони, яка покидала Іловайськ.

"Сотні українських військовослужбовців були вбиті й поранені. Більшість військовослужбовців, з якими провів інтерв'ю офіс ООН з прав людини, стверджували, що на них напали й захопили солдати РФ. Ми отримали інформацію про вбивство трьох українських військовослужбовців після того, як вони здалися 29 серпня", - розповіла голова місії ООН. Вона також зазначила, що ще четверо військових загинуло від поранень через відсутність необхідної медичної допомоги. Ще 300 затриманих бійців ЗСУ, яких захопили в полон, доставили у місця  тримання, де "умови утримання під вартою були нелюдськими й такими, що принижують людську гідність".

ВідеоУкраїна відзначає третю річницю Іловайського котла

Фрейзер підкреслила, що під час допитів проросійські бойовики на сході України катували українських військових для отримання інформації або вербування до лав незаконних збройних формувань.

"Ми вітаємо розслідування Генеральною прокуратурою України випадків катувань і жорстокого поводження із захопленими українськими військовослужбовцями та добровольцями з боку озброєних груп, проте більшість порушень прав людини, ймовірно, скоєних українським силами проти цивільного населення, не розслідується", - зазначила вона.

Наприкінці голова місії ООН додала, що під час підготовки доповіді її співробітники провели щонайменше 80 інтерв’ю безпосередньо із місцевими мешканцями Іловайська в серпні 2014 року.

Нагадаємо, наприкінці серпня 2014 року після запеклих боїв бійці сил АТО потрапили в оточення під Іловайськом Донецької області. Російські військові обстріляли коридор, яким за домовленістю мали виходити українські бійці. Вони зазнали значних втрат. За офіційними даними, загинули 366 українських військових, 249 поранено, 128 взято в полон та 158 зниклих безвісти. Разом з тим, парламентська ТСК з розслідування трагедії оцінює загальні втрати українських військ у тисячу осіб. Крім того, сили АТО за час боїв під Іловайськом втратили військової техніки на майже 300 млн грн.

У Міноборони практично одразу після трагедії заявили, що Іловайськ – наслідок незлагоджених дій добровольців і армії. Тимчасова слідча комісія розглядає помилку кадрових призначень і помилкові дії тодішнього міністра оборони Валерія Гелетея та керівника Генштабу Віктора Муженка.

ВідеоУ річницю трагедії бійці, які вийшли з Іловайського котла, розповіли про пережите

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції