Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Звільнені з полону нацгвардійці розповіли, як їх "забули" під час виходу з Дебальцевого

Кухар та електрик підрозділу опинилися голіруч перед озброєними бойовиками.

28-річний електрик Микола Валебний та 49-річний кухар Ігор Панчишин після виходу їхнього підрозділу з-під Дебальцевого прокинулися вранці фактично в тилу противника й опинилися в полоні. Перемови про визволення тривали кілька місяців, ідеться в сюжеті ТСН.19:30

Цієї миті вони чекали з 18 лютого, відколи потрапили у полон під час виходу з Дебальцевського котла. 

Кухаря та електрика підрозділу врешті просто забули попередити про відхід. Кажуть, що коли прокинулися зранку, ані військових, ані техніки поруч не було. Голіруч проти озброєних супротивників вони не мали жодного шансу. 28-річний Микола Валебний згадує, що тримався, лише щоб побачити сина. 

Увесь цей час їх тримали разом у Донецьку. Визнають, що їх змушували працювати, але годували та тримали у більш-менш прийнятних умовах. Микола Валебний, до мобілізації - шахтар, каже, що намагався зрозуміти, чому ж воюють його колеги. 

Переговори про визволення бійців проводив дніпропетровський Фонд оборони країни разом із групою "Патріот". Вмовляти бойовиків довелося дві доби безпосередньо на місці. 

ВідеоЗ ворожого полону визволили ще двох українців

Нацгвардійці, яким пощастило вийти на волю, зізнаються, що й справді хвилювалися, що їх не знайдуть. Тепер найбільше хочуть бути поруч із рідними. 

Із рідними Ігор Панчишин та Микола Валебний врешті зустрінуться у Львові. Після відпочинку у Дніпропетровську вони вже вирушили додому.

Нагадаємо, що раніше військові, які пережили полон бойовиків, порівнюють утримання спецпризначенців РФ з курортом.

Кореспондент ТСН Ольга Павловська

Залиште свій коментар

Вибір редакції