Звільнений з полону "ДНР" журналіст "Дождя" розповів, що викраденням керував куратор з Москви

Ватажок викрадачів на прощання сказав кореспонденту: "Головне нам з вами не зустрічатися в одних московських ресторанах".

Кореспондент телеканалу "Дождь" Сергій Єрженков, видворений з "ДНР", розповів подробиці затримання, що стався 25 листопада в Донецьку, куди вони разом з колегою Василем Полонським приїхали знімати сюжет.

"25 листопада десь о 20 годині за московським часом до нас у квартиру, яку ми знімали (разом з колегою Василем Полонським, - ред.), постукали і представилися сусідами. Василь відкрив, і на нього одразу наставили дула автоматів. Було близько 5 чи 6 осіб. Вони сказали, що представляють держбезпеку "Донецької республіки", а ми знеславлюємо честь і гідність їхньої республіки", - розповів Єрженков "Громадському радіо".

Він зазначив, що перед затриманням зустрічався з деякими людьми, які на умовах анонімності розповіли йому, як влаштований бізнес у республіці.

"Я б не сказав, що вони опозиціонери. Просто розумієте, коли триває поділ в умовах ресурсів, які зменшуються, а Москва, я так розумію, все менше і менше дає грошей, починається внутрішня боротьба. Треба сказати, що там ніхто не хоче говорити на камеру, тому всі наші зустрічі мали анонімний характер. Максимум, що я міг зробити - це записи на телефон, але під час затримання мені його просто расколошматили", - додав Єрженков.

ВідеоПоблизу Докучаєвська військові розповіли, як бойовики відстоюють власність олігархів

Після затримання журналістів відвезли у так звану будівлю "МГБ", розташовану на вулиці Тараса Шевченка. Крім того, дорогою з'ясувалося, що один із викрадачів - росіянин.

"Одного з їхніх людей я одразу ідентифікував як москвича за "москальским" говором, яким і я володію. Тобто самий головний, який представився як Сергій Миколайович, швидше за все, був куратором з Москви або ФСБ. В кінці, коли він вже супроводжував нас через кордон, він просив передати привіт Саші", - розповів Єрженков, додавши, що той швидше за все мав на увазі Олександра Бородая.

"І потім він також сказав: "Головне нам з вами не зустрічатися в одних московських ресторанах", - додав кореспондент "Дождя".

За словами Єрженкова, до "МГБ" їх доставили близько 9-ї години вечора, де під прицілом автомата Калашникова вони просиділи до 3-4 години ночі, поки бойовики видаляли всі записи, які були у журналістів на електронних носіях.

Пізніше той самий Сергій Миколайович оголосив їм, що вони видворені з "ДНР" і в'їзд туди їм назавжди заборонено. Журналістів посадили у джип і відвезли до кордону.

"Приїхали ми до кордону, вони привіталися з нашими прикордонниками і сказали: "Їх потрібно отчебуречить в Ростов". Це вони мали на увазі доставити нас. Враховуючи, що Росія не визнає "ДНР", у мене виникає питання до ФСБ Росії: "Відколи це вздовж російського кордону розгулюють озброєні до зубів люди з автоматами Калашникова, при цьому вони вітаються і мають неформальні відносини з нашими прикордонниками?" Хотілося б, щоб щодо цієї ситуації провели внутрішнє розслідування, хоча надії на це жодної немає", - додав Єрженков.

Кореспондент також зазначив, що планує оформити скаргу в Європейський суд з прав людини.

"Якщо відкинути всі емоції, і керуватися тільки законами Російської Федерації, України та міжнародного права, по суті, нас викрало збройне бандформування, яке не має жодного юридичного статусу, насильно вивезло нас і незаконно утримувало", - наголосив Єрженков.

Нагадаємо, раніше бойовики "ДНР" вдень 16 червня 2016 року схопили журналіста російської "Нової газети" Павла Канигіна, били його і звинувачували у співпраці з українськими ЗМІ.

За словами Канигіна, його схопили в центрі Донецька, коли він зустрічався з представником "міністерства інформації ДНР" Тетяною.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: